Reklama

Samorządy kuźnią kadr

Opublikowano:
Autor:

Samorządy kuźnią kadr - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Ogólnopolskim Noworocznym Spotkaniu Samorządów w Jasionce koło Rzeszowa wzięli udział włodarze z powiatu sanockiego, między innymi z Sanoka, Zarszyna i Beska. Przedstawiciele lokalnych władz spotkali się z premier Beatą Szydło.

- Samorząd jest doskonałą kuźnią kadr ludzi, którzy są przygotowani do pełnienia najwyższych stanowisk w państwie, w biznesie i w administracji - mówiła podczas spotkania premier RP. - Polska potrzebuje dobrych fachowców, dobrze przygotowanej kadry, a samorządowcy właśnie taką są - dodała.

Jak podkreśliła prezes rady ministrów, jej przygoda z samorządem zaczęła się w 1998 roku, kiedy została wybrana na burmistrza gminy Brzeszcze. Szefowa rządu zaznaczyła również, że samorządy powinny realizować ideę odpowiedzialnego rozwoju, wykorzystując rodzimy potencjał. Szansa dla lokalnych społeczności ma polegać na tym, by czerpać jak najwięcej z takich zasobów, które znajdują się w danych regionach oraz wykorzystywać ich talenty, zdolności i środki, które umożliwią ludziom i miastom rozwój.

Więcej w 6 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE