Reklama

Rzuć wszystko i wyjedź w Beskid. Teraz zrobisz to zupełnie za darmo!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Siła Bieszczad

Rzuć wszystko i wyjedź w Beskid. Teraz zrobisz to zupełnie za darmo!  - Zdjęcie główne

foto Siła Bieszczad

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy często powtarzasz sobie, że czas na urlop? Teraz jest ten moment, i to zupełnie za darmo! Wszystko, czego potrzebujesz na 7 dni beztroski to dobry humor, resztę dostaniesz na miejscu. Pełne wyżywienie, ubrania i obuwie, ale przede wszystkim wytchnienie, które z pewnością zaprocentuje po powrocie.

Fundacja Centrum Innowacyjnej Edukacji realizuje wiele ciekawych programów edukacyjnych dla dorosłych. Obecnie trwa pierwsza edycja programu Siła Bieszczad, którego celem jest rozwój potencjału osób mieszkających w Bieszczadach. Udział w programie jest bezpłatny. 

Baligród, Bircza, Cisna, Czarna, Komańcza, Lesko, Lutowiska, Olszanica, Solina, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Zagórz – te gminy są objęte programem.


Koordynatorem projektu jest fundacja CIE – Centrum Innowacyjnej Edukacji, która jest w Polsce pionierem metody Outdoor Learning, czyli Edukacji w plenerze. Pozwala ona odkrywać swój potencjał poprzez kontakt z naturą i jest z powodzeniem realizowana w wielu krajach. 

Program przeznaczony jest dla osób, które chciałyby wyjść z dotychczasowego schematu działania, zmienić kierunek swojej kariery zawodowej lub dokonać innej życiowej przemiany. 


Edukacja w plenerze składa się z trzech etapów:

    • pierwszy to 7-dniowa wyprawa - przygoda, podczas której uczestnicy nie mają kontaktu z cywilizacją i to jest super!  W trakcie wyprawy buduje się bazę biwakową, gotuje na ogniu, a po codziennych wędrówkach wypoczywając przy ognisku odbywają się fajne i inspirujące rozmowy. Taka aktywność pod okiem trenerów pozwala odnaleźć swoje mocne strony i podnieść poziom wielu umiejętności takich jak praca w grupie czy komunikacja itp., które są szczególnie cenne na rynku pracy, ale też przydają się w codziennym życiu

    • drugi etap to warsztaty, które mają pomóc w odnalezieniu motywacji

    • trzecia część to praca z trenerem, który pomaga wyznaczyć cele na przyszłość i opracować drogę do ich osiągnięcia. Podczas całego programu osoby biorące w nim udział współpracują z trenerami, mentorami i mogą także korzystać ze wsparcia psychologicznego.


 

 

- Tydzień w lesie to świetny sposób na oderwanie się od codzienności. Pomaga nabrać dystansu i znaleźć nowe pomysły rozwojowe, jest okazją do spokojnych przemyśleń.

– zachęca Marzena Dusza, która zajmuje się rekrutacją uczestników. 

Kobiety to szczególny adresat działań fundacji, ponieważ często wymagają większego wsparcia z racji mniejszych możliwości podjęcia działań w ramach ich zainteresowań: nierzadko pozostają na marginesie życia zawodowego ze względu na wychowanie dzieci.  Te z odchowanymi dziećmi nie wiedzą jak wrócić na rynek pracy / nie miały czasu dla siebie / bo opiekują się rodzicami lub innymi bliskim zależnymi od nich.  Często są to kobiety, które doznały przemocy w rodzinie.

Udział w programie Siła Bieszczad nie wymaga doświadczenia plenerowego ani dobrej kondycji. Na wyprawę w teren trzeba mieć jedynie odzież na zmianę oraz przybory toaletowe, całe pozostałe wyposażenie zapewnia organizator, tj. buty turystyczne, namiot, plecak, kuchenkę, żywność, śpiwór oraz inne niezbędne akcesoria. Grupy liczą 6-8 osób, co pozwala na zapewnienie reżimu sanitarnego w czasie pandemii. 


Fundacja zapewnia wyżywienie dla osób ze specjalnymi wymogami dietetycznymi oraz pokrywa koszty dojazdu z miejsca zamieszkania.  Fundacja przychodzi z pomocą także w kwestiach logistycznych, związanych z koniecznością zajmowania się dziećmi lub innymi osobami zależnymi – np. starszymi rodzicami: CIE pokrywa koszty takiej opieki na czas wyjazdu.

Jeśli chcesz wziąć udział w najbliższej wyprawie, nie czekaj!
Napisz maila na adres [email protected]
lub zadzwoń – tel. 665 334 332

Szczegóły dotyczące projektu: http://ciedu.eu/sila-bieszczad/ 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy