Reklama

Rzepedź. Podsumowano projekt „Wspólnie o nasze dobro dbamy, krzyże i kapliczki odnawiamy”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Rzepedzkim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie projektu „Wspólnie o nasze dobro dbamy, krzyże i kapliczki odnawiamy”.

Celem projektu „Wspólnie o nasze dobro dbamy, krzyże i kapliczki odnawiamy” było przeprowadzenie renowacji i modernizacji krzyży i kapliczek przydrożnych, stanowiących ważny i nieoderwalny element krajobrazu na terenie gminy Komańcza. W tym celu, Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy zorganizował akcję wolontariatu, podczas której do współpracy włączona została społeczność lokalna. Osadzeni z Zakładu Karnego w Łupkowie dokonali renowacji kapliczek i krzyży w Osławicy, Smolniku, Komańczy oraz w Szczawnem, z kolei pracownicy GOK-u w Wisłoku Wielkim, Czystogarbie, Turzańsku i w Szczawnem.

Podobną akcję chcemy zorganizować, także w przyszłym roku

- informuje GOK Komańcza. 

Podsumowanie projektu

Do udziału w wydarzeniu kulturalnym zaproszeni zostali wolontariusze, uczestnicy plenerów malarskich oraz konkursu plastyczno-manualnego pod nazwą „Krzyże i kapliczki w mojej małej Ojczyźnie”. 

W trakcie spotkania w Rzepdzkim Domu Kultury nastąpiło nagrodzenie laureatów konkursu oraz uczestników pleneru malarskiego. Ponadto zgromadzeni mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną powstałą w oparciu o przeprowadzone prac renowacyjno-modernizacyjne na terenie gminy Komańcza. Wszystkim zaangażowanym osobom zostały następnie wręczone pamiątkowe kubki, na których znalazły się informacje o nazwie projektu. 

Dodatkową atrakcją podczas wydarzenia było rozlosowanie wśród uczestników trzech krzeseł. Szczęśliwcami okazali się: Franciszek Duniewicz, Igor Sieńko oraz Zofia Guśtak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy