Reklama

"Rzemieślnik mięsny" obok MOPS-u

Opublikowano:
Autor:

"Rzemieślnik mięsny" obok MOPS-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapewne wiele osób przechodzących ulicą Zamkową obok Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku zastanawia się, co powstanie w maleńkim narożnym budynku włączonym w ogrodzenie MOPS-u. Skuto na nim tynki zewnętrzne, wewnątrz też trwa remont.

Budynek ten kupił architekt Maciej Finik od miasta, które nie bardzo miało pomysłu na jego zagospodarowanie. Wcześniej wojewódzki konserwator zabytków musiał wyrazić zgodę na podział działki i sprzedaż. Sam obiekt, któremu od 24 października nadano numer Zamkowa 30a, nie jest wprawdzie wpisany do rejestru zabytków, ale znajduje się w chronionym obszarze zabytkowym.

Pan Maciej znalazł w sanockim archiwum skan oryginalnego dokumentu z 1892 r., na którym umieszczono m.in. wizerunek elewacji i drzwi. Za cel postawił sobie wykonanie rekonstrukcji tak, aby ten budynek powrócił do stanu pierwotnego. Obiekt został zaplanowany i zbudowany z przeznaczeniem dla "rzemieślnika mięsnego", czyli rzeźnika.

Obecnie, po rekonstrukcji, w budyneczku mieścić się będą dwie firmy: pracownia architektoniczna pana Macieja i pracownia projektowo-plastyczna jego żony.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE