Reklama

Ruszyło Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych. Mamy nominację w konkursie Local e-Journalism Awards 2022

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Mediów Lokalnych

Ruszyło Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych. Mamy nominację w konkursie Local e-Journalism Awards 2022 - Zdjęcie główne

W zeszłym roku nagrodę otrzymał portal korsokolbuszowskie.pl. | foto Stowarzyszenie Mediów Lokalnych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (wtorek, 7 marca) rozpoczęło się III Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych "Lokalsi 4.0". Pierwszy dzień zakończy gala wręczenia nagród w konkursie dziennikarskim Local e-Journalism Awards 2022, w których otrzymaliśmy nominacje.

7 i 8 (wtorek i środa) marca wydawcy, dziennikarze, ludzie mediów lokalnych oraz zaproszeni goście spotkają się w Campusie Google for Startups przy warszawskim Placu Konesera na trzecim Forum Mediów Lokalnych “Lokalsi 4.0” - Zainteresowanie naszą konferencją przekroczyło wszelkie wyobrażenia - mówi Piotr Piotrowicz, prezes przygotowującego konferencję Stowarzyszenia Mediów Lokalnych.

- Z jednej strony świadczy to zapewne o tym, że media lokalne oczekują organizowania przedsięwzięć, które pomogą im w poznaniu nowych technologii i rozwiązań, a co za tym idzie w kreowaniu kierunków rozwoju, z drugiej, że istnieje potrzeba zaznaczenia przez nasze środowisko obecności na medialnej mapie Polski

- zaznacza prezes SML.

Forum to inicjatywa, której celem jest wsparcie mediów lokalnych, pomoc w zdobywaniu wiedzy na temat nowych technologii i wykorzystaniu ich w rozwoju lokalnych portali. W pierwszym dniu głównym tematem będzie sztuczna inteligencja i perspektywy jej wykorzystywania przez dziennikarzy oraz media.

W programie będzie także spotkanie z Magdą Kotlarczyk, szefową polskiego oddziału Google oraz prezentacja dotycząca przeciwdziałania “fake newsom”. 

Uroczysta gala 

Pierwszy dzień Forum “Lokalsi 4.0” zakończy uroczysta gala II Konkursu dla dziennikarzy lokalnych portali “Local e-Journalism Awards 2022”. Przewodniczącym jury jest  Mirosław Pęczak, dziennikarz tygodnika “Polityka”. Na konkurs wpłynęło prawie czterysta prac i zgłoszeń. Jury przyzna nagrody w dziewięciu kategoriach.

W gronie nominowanych do nagród są m.in. nasze portale należące do grupy AWR Korso. 

Nominacje w kategorii ZDJĘCIE Z DRONA

  • Złote serpentyny, Patryk Oberc – korsosanockie.pl
Nominacje w kategorii LOKALNY PORTAL DO 150 TYS. UŻYTKOWNIKÓW

  • wbieszczady.pl
  • korso24.pl / korsosanockie.pl 
Transmisję z Gali na żywo będzie można oglądać od godziny 17:30 na stronie www.localpress.pl oraz www.lokalsi4-0.pl

Drugi dzień forum

Głównym tematem drugiego dnia Forum będzie problematyka monetyzacji w lokalnych portalach internetowych. Gościem specjalnym dnia drugiego będzie Thomas Bella - twórca “Dennika” - słowackiego przykładu na niewiarygodny sukces subskrypcji, współautor Platformy DMP “Piano”.

- Dodatkowo zaprezentujemy nasz projekt “Lokalsi dla demokracji”, który uzyskał dofinansowanie z funduszów norweskich, w ramach konkursu “Media dla demokracji”. W ramach tej części Forum odbędzie się też debata na temat “Co media lokalne mogą naprawdę zrobić dla lokalnych społeczności”. W tej debacie zobaczymy między innymi Kingę Wiśniewską z Ostródy (prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych RzeczJasna - przyp. red.), prezesa Fundacji “Stocznia” - Kubę Wygnańskiego oraz eksperta mediów - Jarosława Śliżewskiego. Program naszej konferencji jest naprawdę interesujący

- informuje Piotr Piotrowicz.

Nagroda dla korsokolbuszowskie.pl

W zeszłym roku w kategorii portal lokalny do 150 tys. użytkowników, spośród wielu portali, jury ostatecznie nominowało pięć z nich. Główna nagroda trafiła do korsokolbuszowskie.pl.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Mimo że działamy na niewielkim obszarze (powiat kolbuszowski liczy ponad 62 tys. mieszkańców) staramy się, aby lokalnych treści w naszym serwisie znalazło się jak najwięcej. Co więcej, niezwykle cieszy nas to, że korsokolbuszowskie.pl stawiane jest w kraju jako przykład świetnie prowadzonego portalu lokalnego, który z miesiąca na miesiąc odnotowuje coraz więcej odsłon

- mówiła wówczas Joanna Serafin, redaktor naczelna portalu.

Jak dodała, portal jest tworzony nie tylko przez dziennikarzy, ale również współtworzą go sami Czytelnicy, którzy informują o wydarzeniach, wysyłają zdjęcia, czy filmy. 

- Za każdy taki materiał bardzo dziękujemy - zaznaczyła. 

Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy