Reklama

Ruszyła przebudowa drogi Turze Pole – Zarszyn [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie sanockim prowadzonych jest kilka ważnych inwestycji drogowych. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 2045R Turze Pole – Zarszyn w km od 5+165 do 5+785 oraz w km od 8+075 do 9+740,30.

W ramach zadania Powiat Sanocki uwzględnił przebudowę i wykonanie jezdni bitumicznej o szer. 5,50 m na pierwszym odcinku drogi oraz 6,0 m na drugim odcinku drogi z dodatkowym wykonaniem poszerzenia na łukach poziomych. W Jaćmierzu powstaje chodnik z kostki betonowej.

Przebudowane zostanie również skrzyżowanie oraz wykonane zjazdy indywidualne i publiczne z kostki betonowej i betonu asfaltowego. Inwestycja obejmuje także utwardzenie poboczy warstwą kruszywa łamanego, przebudowę przepustu pod drogą w km 5+417,95, wykonanie umocnień siatkowo-kamiennych i ażurowych, wykonanie odcinka kanalizacji deszczowej z rur PP Ø500 z uzbrojeniem w studnie rewizyjne, wpusty deszczowe, przykanaliki oraz oczyszczenie i odmulenie rowów z umocnieniem ich dna i skarp.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i kierowców powstanie oznakowanie poziome i pionowe, zamontowane zostaną stalowe bariery energochłonne.


Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z o.o. Wartość zadania to 3 987 650,14 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 70% kosztów kwalifikowanych wynosi 2 655 527,00 zł. Wkład własny został częściowo pokryty z pomocy finansowej w wysokości 905 000,00 zł udzielonej przez Gminę Zarszyn.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to listopad 2021 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy