Reklama

Rusza rozbudowa szkoły w Prusieku za ponad 6 mln zł!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rusza rozbudowa szkoły w Prusieku za ponad 6 mln zł! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 22 listopada br. w urzędzie Gminy Sanok miało miejsce podpisanie umowy na realizację zadania pn. "Poprawa infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Sanok". Zakres rzeczowy zadania obejmuje przebudowę wraz z rozbudową Szkoły Podstawowej w Prusieku.

W ramach prac budowlanych zostaną przebudowane pomieszczenia w istniejącym budynku szkoły oraz jego rozbudowa o nowe skrzydło. Wykonane zostaną nowe instalacje: elektryczna, gazowa, centralnego ogrzewania wraz z kotłownią, wodociągowa oraz kanalizacyjna. W miejsce obecnie istniejącej jednej z sal lekcyjnych, pokoju nauczycielskiego oraz toalety powstanie ciąg komunikacyjny: korytarz ze schodami i pochylnią, a także WC damski i męski.

Natomiast dobudowane skrzydło będzie budynkiem dwukondygnacyjnym. Na parterze powstanie m.in. pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, sala gimnastyczna, pomieszczenie szatniowe, sanitariaty z WC damskim i męskim (w tym dla osób niepełnosprawnych), jadalnia oraz świetlica. Natomiast na I piętrze zaprojektowano pięć sal lekcyjnych, salę komputerową, WC (w tym dla osób niepełnosprawnych), pokój socjalny oraz pomieszczenie porządkowe.

Rozbudowa szkoły w Prusieku to inwestycja niezwykle ważna dla lokalnej społeczności- mówi Paweł Wdowiak Zastępca Wójta Gminy Sanok. Dzięki przebudowie i rozbudowie szkoły znacznie poprawią się warunki prowadzenia zajęć lekcyjnych, a co za tym idzie jakość kształcenia. Budowa sali gimnastycznej, której dotąd w szkole brakowało, umożliwi dzieciom i młodzieży prawidłowy rozwój fizyczny, a ponadto - jak to zwykle bywa w większości szkół - stanie się ważnym miejscem integracji podczas szkolnych uroczystości czy apeli. Po rozbudowie szkoła zyska nowe miejsca nie tylko dla młodych mieszkańców Prusieka, ale może stać się atrakcyjnym miejscem edukacji także dla uczniów okolicznych miejscowości

- podsumowuje Zastępca Wójta.

Dofinansowanie Rządowego Funduszu Polski Ład to 4 999 850,00 zł, wkład własny 1 065 622,10 zł natomiast całkowita wartość inwestycji:  6 065 472,10 zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy