Reklama

Rusza Europejski Kongres Rad Młodzieżowych!

Opublikowano:
Autor:

Rusza Europejski Kongres Rad Młodzieżowych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce, Słupskim Instytutem ds. Młodzieży, Fundacją Civis Polonus,Punktami Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz siecią Team Europe zapraszają młodzież działającą w radach młodzieżowych do udziału w Europejskim Kongresie.

W Kongresie mogą uczestniczyć przedstawiciele rad młodzieżowych (wraz z opiekunami) działających na poziomie gminy, powiatu lub województwa, którzy ukończyli przynajmniej 16 lat w dniu przesłania formularza zgłoszeniowego do organizatorów.
Celem Kongresu jest zwiększenie wiedzy o instytucjach Unii Europejskiej, wsparcie działań profrekwencyjnych przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, a także promocja kampanii „Tym razem głosuję” oraz #EUandME. 

Projekt składa się z dwóch części:
I. Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych w Słupsku, który odbędzie się dniach 27 – 29 marca 2019 roku;
II. działań profrekwencyjnych organizowanych przez uczestników Kongresu w swoich miejscowościach (konkurs).

Podczas Kongresu zorganizowane zostaną trzy bloki warsztatowe - ich uczestnicy będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. organizacji wydarzeń, współpracy z mediami, wystąpień publicznych czy informowania o Unii Europejskiej. Udział w każdym z bloków zostanie potwierdzony przez organizatorów zaświadczeniem.
Poza warsztatami organizatorzy przygotują sesje plenarne z udziałem wszystkich przedstawicieli rad młodzieżowych, podczas których uczestnicy dowiedzą się więcej o wyborach i roli Parlamentu Europejskiego oraz o możliwości współpracy z sieciami informacyjnymi Unii Europejskiej
działającymi w Polsce. 

Organizatorzy pokrywają koszty dojazdu (do wysokości 120 zł) i zakwaterowania, zapewniają również pełne wyżywienie podczas Kongresu.
Druga część projektu to działania profrekwencyjne w regionach, odbywające się w ramach konkursu dla uczestników Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych. Chodzi o praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności. Celem wydarzeń ma być zachęcenie do udziału
w wyborach europejskich.
Trzy rady wraz z opiekunem, które uzyskają najwyższą liczbę punktów za zorganizowane wydarzenie, zostaną zaproszone do udziału w wizycie studyjnej do Brukseli lub letniej szkole europejskiej. Ostateczna forma nagrody uzależniona jest od wieku laureatów.
W Kongresie mogą wziąć udział przedstawiciele rad młodzieżowych, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy do 8 marca 2019 roku dostępny pod linkiem: http://bit.ly/KongresMlodziezyRejestracja.

Uwaga, liczy się kolejność zgłoszeń!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE