Reklama

Rozpoczęły się prace przy rozbudowie szkoły w Prusieku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyły prace przy rozbudowie szkoły podstawowej w Prusieku. Widać już zarys nowej części budynku szkoły. Tak jak planowano, początkiem 2023 roku rozpoczęły prace związane z tą inwestycją.

Wytyczono geodezyjnie budynek i przeprowadzono niezbędne roboty ziemne, natomiast w ubiegłym tygodniu wykonano warstwę chudego betonu pod ławy, a także zbrojenie ław i rdzeni. Rozpoczęto także deskowanie i betonowanie ław fundamentowych. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, prace idą pełną parą.

W ramach prac budowlanych zostaną przebudowane pomieszczenia w istniejącym budynku szkoły oraz jego rozbudowa o nowe skrzydło. Wykonane zostaną również nowe instalacje: elektryczna, gazowa, centralnego ogrzewania wraz z kotłownią, wodociągowa oraz kanalizacyjna. W miejsce obecnie istniejącej jednej z sal lekcyjnych, pokoju nauczycielskiego oraz toalety powstanie ciąg komunikacyjny: korytarz ze schodami i pochylnią, a także WC damski i męski.

Natomiast dobudowane skrzydło będzie budynkiem dwukondygnacyjnym. Na parterze powstanie m.in. pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, sala gimnastyczna, pomieszczenie szatniowe, sanitariaty z WC damskim i męskim (w tym dla osób niepełnosprawnych), jadalnia oraz świetlica. Natomiast na I piętrze zaprojektowano pięć sal lekcyjnych, salę komputerową, WC (w tym dla osób niepełnosprawnych), pokój socjalny oraz pomieszczenie porządkowe.

Rozbudowa szkoły w Prusieku to inwestycja niezwykle ważna dla lokalnej społeczności. Dzięki przebudowie i rozbudowie szkoły znacznie poprawią się warunki prowadzenia zajęć lekcyjnych, a co za tym idzie jakość kształcenia. Budowa sali gimnastycznej, której dotąd w szkole brakowało, umożliwi dzieciom i młodzieży prawidłowy rozwój fizyczny, a ponadto - jak to zwykle bywa w większości szkół - stanie się ważnym miejscem integracji podczas szkolnych uroczystości czy apeli. Po rozbudowie szkoła zyska nowe miejsca nie tylko dla młodych mieszkańców Prusieka, ale może stać się atrakcyjnym miejscem edukacji także dla uczniów okolicznych miejscowości

- mówi Paweł Wdowiak Zastępca Wójta Gminy Sanok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy