Reklama

Rozgrywki wyborcze zaorają sanocki hokej?

Opublikowano:
Autor:

Rozgrywki wyborcze zaorają sanocki hokej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższy mecz sanockiej drużyny hokejowej nie odbędzie się w Sanoku, jak było zaplanowane, a na Słowacji. Prezes klubu wystąpił o zmianę gospodarza spotkania z powodów organizacyjno-technicznych - czytamy w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie klubu Ciarko KH 58 Sanok. Nieoficjalnie mówi się, że to pokłosie tzw. "afery piwnej" i rozgrywek wyborczych pomiędzy kandydatami dwóch przeciwnych opcji politycznych. Rykoszetem dostaje drużyna i kibice.

- "Afera piwna" odbija się nam czkawką, niestety. W ostatnich dniach do instytucji, urzędów oraz organizacji sportowych w regionie oraz w Polsce, trafił anonim, który zdestabilizował codzienne funkcjonowanie klubu - wyjaśnia Jakub Górski, prezes Klubu Ciarko KH 58 Sanok w oświadczeniu opublikowanym na Facebook'u.

W trosce o przetrwanie prowadzonego przeze mnie projektu, po konsultacji z pozostałymi osobami zaangażowanymi w pracę w klubie oraz sponsorem głównym, podjąłem decyzję o wystąpieniu do Słowaków z prośbą o zmianę gospodarza meczu.

- Za zaistniałą sytuację przepraszam kibiców. Mam również nadzieję, że uda się przeprowadzić klub przez trudny czas wyborów samorządowych, bez większych "obrażeń" - zakończył oświadczenie Jakub Górski.

Kibice: "Hokej ma łączyć, a nie dzielić"

- Zdecydowanie odżegnujemy się od wszelkich działań mających na celu destabilizację funkcjonowania naszej drużyny - mówi Piotr Kotowicz, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Kibiców Sanockiego Hokeja.

- Sanocki hokej powoli i z trudem podnosi się z kolan, a podobne działania do tych, o których pisał prezes Jakub Górski, mogą zaprzepaścić te starania - dodaje.

Uważa, że aktualna sytuacja to zagrywka polityczna, która może zaszkodzić sanockiej drużynie.

- Hokej od zawsze był łakomym kąskiem wykorzystywanym podczas kampanii wyborczych, a przecież to jest sport, powinien być apolityczny. My kibice mamy oczywiście swoje sympatie polityczne, ale chcemy, aby mimo różnic światopoglądowych hokej nas łączył, a nie dzielił - mówi Piotr Kotowicz.

Mecz z drużyną z Gelnicy, który w jutro miał zostać rozegrany na lodowisku w Arenie Sanok, odbędzie się na Słowacji. - Dla nas kibiców to oczywiście nie jest dobra informacja, bo chcielibyśmy oglądać naszych ulubieńców u nas na lodzie, ale jeżeli istnieje jakieś zagrożenie, że ktoś to będzie chciał wykorzystać to wydarzenie do pozasportowych celów, to trzeba takich sytuacji unikać. Dlatego myślę, że przeniesienie meczu to dobra decyzja - podsumowuje Kotowicz.

Rewanżowy mecz pomiędzy drużynami z Sanoka i Gelnicy odbędzie się 27 listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE