Reklama

Rozbudowa placówki Straży Granicznej w Hermanowicach dobiegła końca

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe pomieszczenia służbowe, wyposażenie, garaże oraz kojce dla psów służbowych są przygotowaniem infrastruktury placówki do obsługi drogowego przejścia granicznego w Malhowicach. Inwestycję w 75 procentach sfinansowano z funduszy Unii Europejskiej.

Prace związane z przebudową placówki rozpoczęły się we wrześniu 2019 roku. W połowie maja br. funkcjonariusze powrócili do odnowionej siedziby. 

Budynek administracyjny oraz jego zaplecze przeszły gruntowną przebudowę. W celu uzyskania większej przestrzeni zaadoptowano m.in. pomieszczenia internatowe. Oprócz rozbudowy pomieszczeń oraz wymiany wyposażenia zainstalowano m.in. nowoczesne systemy: kontroli dostępu, antywłamaniowe i monitoring. Przygotowano zabezpieczone elektronicznie indywidualne schowki na broń służbową i klucze do pomieszczeń. Rozbudowano pomieszczenia garażowe, a plac manewrowy zyskał nową nawierzchnię oraz oświetlenie. Powstała samochodowa myjnia ręczna.

 

Prace objęły także rozbudowę zaplecza dla psów służbowych. Powstało osiem nowych kojców oraz pomieszczenie do przygotowywania posiłków.

 

 

Przebudowa placówki była konieczna z uwagi na planowane otwarcie drogowego przejścia granicznego w pobliskich Malhowicach. Aktualnie, funkcjonariusze tej placówki odpowiadają za ochronę zewnętrznej granicy UE z Ukrainą o długości ponad 11 km. Po otwarciu przejścia będą dodatkowo dokonywać odpraw granicznych.

 

Wartość inwestycji wyniosła ponad 5,4 mln złotych. 75 procent kosztów zostało sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego „Bezgraniczne Bezpieczeństwo” (projekt nr PL/2018/PR/0032). Pozostałe środki pochodziły z budżetu państwa.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy