Reklama

Rodzinny dramat

Opublikowano:
Autor:

Rodzinny dramat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotarliśmy do informacji, o których nie pisały inne media. Od kilku dni mieszkańcy Cisnej żyją tragedią, jaka wydarzyła się w piątek (3 lutego) w jednym z domów, gdzie znaleziono ciało 48-letniego mężczyzny z ranami postrzałowymi. Makabrycznego odkrycia dokonała żona denata.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny policji w Lesku otrzymał około godziny 18, w piątek. W czasie śmierci mężczyzny w domu przebywał jego czternastoletni syn. Chłopca przesłuchał sędzia rodzinny, który nie znalazł przesłanek do zastosowania wobec niego środka izolacyjnego. Oddano go pod dozór kuratora. Dziecko znajduje się pod opieką matki. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny, ekipa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady, dowody oraz broń, z której mogły paść strzały. Ze względu na delikatny charakter nie są podawane szczegółowe informacje na temat zdarzenia. Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Lesku, Wydział Rodzinny i Nieletnich.- Wobec czternastolatka, który przebywał w domu w chwili zdarzenia, wszczęto postępowanie o czyn karalny z artykułu 148, paragraf 1 Kodeksu karnego, czyli zabójstwo - informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie. - Ponieważ mamy do czynienia z osobą nieletnią, w takim przypadku według ustawy nie możemy mówić o przestępstwie.

Jak dodaje sędzia Lipiński chłopcu przydzielono obrońcę z urzędu. Sąd w Lesku sprawdzi również okoliczności, czy w rodzinie nie dochodziło do przemocy.

- W tej rodzinie nie było żadnych policyjnych interwencji - mówi komisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie. - Nie była też założona niebieska karta.

- Mieszkali na uboczu - mówi Henryk Gajda, sołtys wsi. - On był na emeryturze, ona pracowała. Nie wiem, jak tam żyli. Żadnych plotek nie słyszałem. Na pewno dziwi to, co się wydarzyło.

Przeprowadzona w poniedziałek sekcja zwłok ustaliła, że na ciele zmarłego znajduje się pięć ran postrzałowych. Jedna jest umiejscowiona w głowie, pozostałe w klatce piersiowej i tułowiu.

Więcej w 6 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE