Reklama

Rodzice zostawili dziecko w rzeszowskim Oknie Życia, teraz chcą je odzyskać

Opublikowano:
Autor:

Rodzice zostawili dziecko w rzeszowskim Oknie Życia, teraz chcą je odzyskać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 marca do "Okna Życia" w Rzeszowie trafiło dwumiesięczne niemowlę. Zgłosiły się osoby twierdzące, że są biologicznymi rodzicami dziecka.

W piątek 15.03.19 r. około 18.30 w "Oknie Życia" przy Domu Samotnej Matki w Rzeszowie prowadzonym przez Siostry Sercanki został znaleziony 2-miesięczny chłopczyk. Malec był zadbany, czysty i dobrze ubrany. Dostał imię Franciszek Józef.

Okno Życia działa od ponad dziesięciu lat. Jest specjalnie przygotowanym miejscem, które umożliwia matkom anonimowe, bezpieczne pozostawienie w nim dziecka. To już 4 taki przypadek w rzeszowskim "Oknie Życia".

Niespodziewanie do sądu rejonowego w Rzeszowie zgłosiły się dwie osoby twierdzące, że są biologicznymi rodzicami Franciszka. Teraz będą starać się  o odzyskanie dziecka. 

Sąd postanowił, że tymczasowo, na jak najkrótszy okres, chłopiec zostanie przekazany do zastępczego opiekuna. W ciągu kilku najbliższych dni ma zostać podjęta decyzja sędziego referenta co do dalszych losów sytuacji. Zostanie przeprowadzona procedura weryfikacyjna, w tym m.in. badania genetyczne, aby wykluczyć oszustwo. Ośrodek pomocy społecznej sprawdzi też sytuacje w rodzinie. 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE