Reklama

Remonty dróg i mostów w powiecie sanockim a pośród nich droga na Liszną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: M. Korzeniowska

Remonty dróg i mostów w powiecie sanockim a pośród nich droga na Liszną - Zdjęcie główne

foto M. Korzeniowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji nadzwyczajnej radni pojęli kilka ważnych decyzji, mających na celu zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Powiatu Sanockiego na 2021 rok.

W związku z przyznaniem dofinansowania dla Powiatu Sanockiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozpocznie się długo oczekiwana przez mieszkańców i kierowców przebudowa drogi Sanok-Liszna.


Wartość zadania wynosi 3 969 445,97 zł, z czego dofinansowanie to 2 745 217,00 zł. Gmina Miasta Sanoka udzieliła pomocy finansowej w wysokości 400 000,00 zł.

Drugą ważną inwestycją jest przebudowa drogi powiatowej Turze Pole – Zarszyn. Wartość zadania to 4 020 650,14 zł. Przyznane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 2 655 527,00 zł. Inwestycję w kwocie 905 000,00 zł wsparła Gmina Zarszyn.

 

Obecnie trwa przebudowa mostu wraz z dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 2059R Zarszyn – Odrzechowa w miejscowości Zarszyn. Całkowity koszt zadania to 2 043 822,43 zł, natomiast dotacja ze środków rezerwy subwencji ogólnej wynosi 674 576,00 zł. Gmina Zarszyn udzieliła pomocy finansowej w kwocie 375 000,00 zł.

 

Kolejną inwestycją, którą zamierza zrealizować Powiat Sanocki jest przebudowa drogi nr 2227R Załuż – Lesko w miejscowości Załuż oraz remont ulicy Konarskiego w Sanoku. Radni wprowadzili do budżetu kwotę 10 846,00 zł, która umożliwi przeprojektowanie dokumentacji technicznych zadań, a tym samym zwiększy szansę na uzyskanie większej ilości punktów przyznawanych na podstawie kryteriów oceny wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

W związku z możliwością otrzymania dofinansowania z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 przez SPOZOZ w Sanoku, radni zdecydowali o przekwalifikowaniu środków zabezpieczonych w budżecie Powiatu Sanockiego na 2021 rok w kwocie 331 241,00 zł na realizację zadania pn. „Modernizacja Instalacji Tlenowych SPZOZ w Sanoku w związku z COVID-19”. W ramach inwestycji nastąpi wymiana instalacji tlenu w oddziale dziecięcym, pulmonologicznym i obserwacyjno-zakaźnym. Wykonane zostanie również przyłącze tlenu z rozprężalni do budynku głównego szpitala oraz budynku oddziału obserwacyjno-zakaźnego i pulmonologicznego, przyłącze tlenu do budynku głównego szpitala z rozprężalni jako rezerwowego źródła zasilania w tlen. Nastąpi podłączenie wytwornicy tlenu do sieci wewnętrznej w budynku głównym szpitala oraz wykonany zostanie fundament pod dodatkowy zbiornik tlenu.

 

Radni wprowadzili również do budżetu Powiatu Sanockiego na 2021 rok kwotę 5 000,00 zł. Jest to dotacja otrzymana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na zakup chłodziarki farmaceutycznej z rejestratorem temperatury z powiadomieniem SMS do przechowywania szczepionek w Powszechnym Punkcie Szczepień prowadzonym przez Powiat Sanocki w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy