Reklama

Remont Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej przypieczętowany

Opublikowano:
Autor:

Remont Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej przypieczętowany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Umowa podpisana. Gmina Zarszyn otrzymała ponad 660 tys. zł dofinansowania z Unii Europejskiej na modernizację Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej.

Całkowity koszt remontu to blisko milion złotych. Gmina dołoży do inwestycji ponad 300 tys. zł. Projekt obejmuje rozebranie starej i wykonanie nowej sceny, wymianę okien i drzwi wejściowych, demontaż boazerii drewnianej i posadzki z paneli, wyrównanie ścian, montaż podwieszonych sufitów wraz z oświetleniem, malowanie ścian i sufitów, wykonanie nowej posadzki w sali i na scenie. Poza tym zostanie wykonana instalacja elektryczna. Zostanie zakupione też nowe wyposażenie dla placówki: komputery, aparat fotograficzny, projektory,

zestaw nagłaśniający, telewizory, tablice interaktywne, podświetlane tablice edukacyjne z fotografiami gatunków i zwierząt, makieta solarna, zestaw do monitorowania bocianów, eksponaty, lornetki, lupy, książki i filmy, gabloty, stoliki i krzesła konferencyjne oraz meble.

Dzięki przeprowadzonym pracom Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego rozszerzy swoją działalność i zyska na atrakcyjności.

- Umowa została podpisana, więc teraz ogłosimy przetarg - mówi Andrzej Betlej, wójt gminy Zarszyn. - Po przetargu, jeżeli tylko znajdzie się wykonawca, początkiem przyszłego roku ruszą prace. Na wykonanie remontu mamy czas do jesieni 2019 roku.

Centrum ma edukować dzieci i młodzież oraz poszerzać ich wiedzę w zakresie ekologii. Zajęcia ekologiczne będą prowadzone nie tylko wewnątrz budynku, ale również w zabytkowym parku, gdzie wcześniej powstała ścieżka edukacyjna, a w którym teraz zostaną zamontowane elementy rzeźbiarskie i ścieżki zmysłów.

- Centrum powstało z myślą o mieszkańcach. Przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z naszych szkół - dodaje wójt. - Ma służyć edukacji przyrodniczej. W Centrum będzie można zobaczyć okazy zwierząt, ptaków i roślin. Będą mogły odbywać się konferencje i spotkania związane z ochroną przyrody.

Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE