Reklama

Regaty Kajakowe na tafli Bieszczadzkiego Morza EkoMarina 2020

Opublikowano:
Autor:

Regaty Kajakowe na tafli Bieszczadzkiego Morza EkoMarina 2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Regaty kajakowe to pierwsza tego typu impreza na Jeziorze Solińskim, a organizatorzy już dziś zapowiadają wpisanie jej do kalendarza cyklicznych imprez w tym regionie.

Regaty oraz Pokazy Ratownictwa Wodnego odbędą się w dniu 22 sierpnia 2020 r. (sobota) na Zalewie Solińskim przy Cyplu Polańczyk, przystań EkoMarina.

Podczas Regat będą przeprowadzane Pokazy Ratownictwa Wodnego „Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie!", odzwierciedlające sytuacje zagrożenia, które dotyczą obszarów zbiorników wodnych. Obserwujący pokazy będą mogli wysłuchać pogadanek dotyczących bezpieczeństwa na wodzie.

W trakcie pokazów ratownictwa wodnego, Fundacja Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne, przeprowadzi symulację wywrócenia jednostki w dwóch scenariuszach.

"Ratownicy przedstawią techniki stosowane w ramach akcji ratunkowych z użyciem podręcznego sprzętu i jednostek pływających."- tłumaczy Fundator, Bartłomiej Turopolski

Dla najmłodszych  Fundacja Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne, Komenda Powiatowa Policji w Lesku oraz Państwowa Straż Pożarna w Lesku przygotowały konkurencje i zawody z nagrodami oraz dyplomami. 

 

Regaty dla każdego

Uczestnicy mogą startować w 6. kategoriach. W zawodach mogą uczestniczyć kobiety i mężczyźni w osadach jedno- lub dwuosobowych (w tym zespoły mieszane), a także składy rodzinne (dziecko i osoba dorosła).

"W regatach mogą uczestniczyć wszyscy. Dla rodzin mamy przygotowaną specjalną, krótszą trasę, o długości 3 km." - podkreśla Ewa Głowa, Komandor regat  

Zawody

Start i meta odbędą się dla każdej kategorii w tym samym, specjalnie oznakowanym przez organizatorów, miejscu. Szczegóły tras organizatorzy podają na stronie wydarzenia na Facebooku. Mapy tras dla wszystkich kategorii będą dostępne w Biurze Regat przy weryfikacji uczestników.

 

Sklasyfikowani zostaną wszyscy, którzy ukończą wyznaczoną trasę. Najlepsi otrzymają puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pamiątkowe medale oraz dyplomy uczestnictwa w zawodach. 

 

Organizatorzy zapewniają uczestnikom sprzęt: kajaki dwuosobowe (osady jednoosobowe płyną na sprzęcie własnym), kapoki, wiosła. Regulamin zobowiązuje każdego uczestnika m.in. do wstępnej weryfikacji w Biurze Zawodów, podporządkowania się wytycznym organizatorów oraz przestrzegania obowiązujących przepisów prawa wodnego ochrony przyrody.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przy rejestracji uczestników obowiązuje kolejność zgłoszeń. W zawodach może wziąć udział maksymalnie 150 zawodników. 

Bezpieczeństwo

Każdy z uczestników odpowiedzialny jest za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Podczas regat uczestników obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i środków odużających.

 

"Ważne jest, aby każdy uczestnik miał odpowiedni stan zdrowia i sprawność fizyczną, pozwalającą na udział w zawodach" - podkreśla Komandor zawodów

 

Imprezę na wodzie zabezpieczać będzie około 20 ratowników Fundacji Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne. 

"Naszą rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa osób biorących udział w zawodach. Jako jeden ze 115 podmiotów w Polsce mamy zgodę ministerstwa (MSWiA- przyp.red.) na zabezpieczanie tego typu imprez. Nasi ratownicy będą pływali i obserwowali uczestników, a w razie konieczności udzielali pomocy. Miejmy nadzieję, że nie będzie to konieczne." - dodaje Turopolski

 

Organizatorzy

I Regaty Kajakowe na Tafli Bieszczadzkiego Morza organizowane są przez Fundację Kajakową Tołhaj-GDK, przy współudziale Gminy Solina, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie oraz Fundacji Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne.

 

jest patronem medialnym imprezy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE