Reklama

Reaktywacja koła

Opublikowano:
Autor:

Reaktywacja koła - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek, 7 marca, w świetlicy środowiskowej zlokalizowanej w starym Domu Ludowym w Odrzechowej miało miejsce spotkanie, zwołane w celu reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich.

Co prawda, organizacja istniała nieprzerwanie od kilku lat, ale należało poczynić pewne zmiany w strukturze koła.
W spotkaniu oprócz mieszkanek Odrzechowej uczestniczyła Bogumiła Bętkowska, kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Gminy Zarszyn, jak również sołtys Józef Kocoń oraz wychowawca w tutejszej świetlicy - Andżelika Purcha.
Do Koła Gospodyń Wiejskich w Odrzechowej zapisało się 20 pań. Ustalono, że ich siedziba będzie się mieściła w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu w Domu Kultury w Odrzechowej.

- Na razie będzie to grupa nieformalna – wyjaśnia kierownik Bętkowska – kobiety chcą najpierw się zintegrować. Dopiero po dłuższym czasie wspólnego działania mają zamiar zarejestrować się.

Funkcję przewodniczącej koła przejęła po Elżbiecie Nycz, Lilianna Gac.

- Pierwszym celem, który sobie wyznaczyłyśmy, jest udział w tegorocznej Wystawie Wielkanocnej - mówi nowa szefowa KGW. - Przygotujemy ozdoby świąteczne, które zaprezentujemy na wystawie w dniach 5-6 kwietnia w Posadzie Zarszyńskiej.
Poza tym we władzach Koła Gospodyń Wiejskich znalazły się: Halina Miazga (zastępca przewodniczącej), Ewelina Żeliszewska (sekretarz), Joanna Tomańska (skarbnik) oraz Jolanta Gac (członek zarządu).
Działaczkom z Odrzechowej redakcja życzy owocnej współpracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE