Reklama

Raport z budowy obwodnicy Sanoka (DK28)

Opublikowano: czw, 14 mar 2019 10:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym tygodniu na budowie obwodnicy Sanoka kończy się obowiązująca zgodnie z zapisami umowy tzw. przerwa zimowa (od 15 grudnia do 15 marca). Wykonawca mimo kapryśnej pogody i trudnych momentami warunków atmosferycznych nie przerywa prac i prowadzi roboty drogowe, mostowe i branżowe.

Na ten tydzień zaplanowano kontynuowanie robót drogowych (wykopy i nasypy) i robót branżowych takich jak: wykonywanie kanalizacji deszczowej, budowa zbiorników retencyjnych, przebudowę Potoku Płowieckiego i lewego dopływu Sanoczka, a także budowę oświetlenia drogowego na rondach i łączniku ul. Okulickiego.

Wykonawca realizuje także prace na obiektach inżynierskich:

- wiadukt drogowy WD-3: deskowanie ramy, wykonanie warstwy hydroizolacyjnej;;

- most drogowy MD-10: Montaż kotew wklejanych, wykonanie zasypki inżynierskiej;

- most drogowy MD-2: montaż desek gzymsowych, wykonanie płyty przejściowej, montaż dylatacji, montaż kotew wklejanych;

- most drogowy MD-5: wykonanie zasypki inżynierskiej, montaż dylatacji;

- most drogowy MD-5A: wykonanie płyty przejściowej, montaż kotew wklejanych;

- wiadukt drogowy WD-4: montaż krawężników;

- wiadukt drogowy WD-8: wykonanie zasypki inżynierskiej;

 

To tylko część zakresu robót, jakie Wykonawca zaplanował do zrealizowania w najbliższych dniach. W dużej mierze ich zakres oraz postęp uzależnione są od panujących warunków atmosferycznych.

 

Umowa na projekt i budowę obwodnicy miasta Sanok w ciągu drogi krajowej nr 28, o wartości 139 909 727,58 PLN, została podpisana 9.02.2016 r. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Na 7-kilometrowym odcinku obwodnicy powstanie 12 obiektów inżynierskich, 4 obiektów na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi. Zakończenie robót planowane jest końcem bieżącego roku

 

Źródło: gddkia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.