Reklama

Rankingowy hat trick sanockiego I Ogólniaka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook I LO Sanok

Rankingowy hat trick sanockiego I Ogólniaka - Zdjęcie główne

foto Facebook I LO Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku po raz trzeci z rzędu wywalczyło tytuł „Złotej Szkoły” w dorocznym Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników „Perspektyw”. Drugie „złoto” dla Sanoka zdobyło Technikum Nr 1 Zespołu Szkół Nr 1 im Karola Adamieckiego, popularnego „Ekonomika”.

Poznaliśmy wyniki XXIV Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2022”. W tym roku zaprezentowano wyniki 1500 najlepszych szkół, które spełniły kryteria rankingu (1000 liceów i 500 techników). Wśród nich wybrano te, które otrzymały tytuł złotej, srebrnej lub brązowej szkoły. 

W kategorii „Licea” w kraju zwyciężyło XIV LO im. Staszica w Warszawie, przed Uniwersyteckim LO w Toruniu i XIII LO w Szczecinie. Wśród „Techników” triumfowało Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie, a na podium znalazły się ponadto: Technikum Mechatroczne z Warszawy i Technikum Łączności z Gdańska. 

A jak wypadły na ogólnopolskim firmamencie podkarpackie szkoły? Wśród liceów najwyżej, na 43 m. w kraju uplasowało się II LO Sióstr Prezentek z Rzeszowa, na 50. I Społeczne Liceum z Tarnobrzega i na 59. I LO M. Kopernika z Krosna. W kategorii „Technika” na najwyższym 16 m. sklasyfikowane zostało Technikum Nr 2 z Dębicy, na 32. Technikum Nr 6 (ZSE) z Rzeszowa, na 45. Technikum Nr 4 z Jasła i na 46. Technikum Nr 6 (ZSD) z Jarosławia. 

Z pewnością warto także odnotować które ze szkół uczestniczących w rankingu brylowały na Podkarpaciu. W kategorii „Licea” kolejne zwycięstwo odniosło II LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie (43. w kraju), na 2 miejscu uplasowało się I Społeczne LO w Tarnobrzegu (50.), na 3. I LO M. Kopernika w Krośnie, na 5. I LO w Sanoku (127., przed rokiem 134.), na 6. II LO M. Kopernika w Mielcu (132.), na 7. II LO w Dębicy (203.), na 15. I LO w Jaśle (343.), na 17. I LO w Brzozowie (368.), na 18. IV LO w Jaśle (416.) i na 29. II LO w Sanoku (581).

W kategorii „Technika” najwyżej oceniono Technikum Nr 2 w Dębicy (16. w kraju), na 2 m. sklasyfikowano Technikum Nr 6 (ZSE)w Rzeszowie (32.), na 3. Technikum Nr 4 w Jaśle (45.), na 4. Technikum Nr 6 (ZSD) w Jarosławiu (46.), na 5. Technikum Nr 5 (ZSP) w Krośnie (61.) i na 6. Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 (Ekonomik) w Sanoku (70., przed rokiem 74.). 

 

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Ranking pokazuje szkoły ponadpodstawowe i podpowiada, w których z nich warto się uczyć i które w największym stopniu zapewniają udany start młodzieży w dorosłe życie. Dlatego ważne jest, żeby myśląc o studiach, o swoim miejscu w życiu, uczyć się w dobrej szkole! Wyróżnionym szkołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy