Reklama

Rachunek sumienia

Opublikowano:
Autor:

Rachunek sumienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim punkcie sesji rady miasta Sanoka radni zadawali pytania odnoszące się m.in. do dróg, porządku na ulicach oraz parkowania.

Jako pierwszy zabrał głos radny Jakub Osika, który zgłosił trzy wnioski. Pierwszy z nich dotyczył skrzyżowania ulicy Prugara Ketlinga z ulicą Lwowską.

- Jest problem na tym skrzyżowaniu - mówił radny. - W latach 2014-16 doszło tam do dziewięciu kolizji drogowych. Najczęstszą przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa. Problem jest naprawdę duży zwłaszcza w godzinach szczytu i w czasie trudnych warunków atmosferycznych.

Radny zaproponował, żeby na skrzyżowaniu zamontować podgrzewane lustro.

Drugim zagadnieniem, jakie poruszył radny Osika, był plan miejsc w Sanoku, gdzie zakazane jest spożywanie alkoholu. Podał przykład jego niedoprecyzowania, taki jak schody prowadzące do sklepu, na których można usiąść i pić alkohol.

Ostatnia sprawa dotyczyła dofinansowania do ekologicznych systemów grzewczych. Radny zwrócił uwagę na problem smogu w mieście i na to, że samorząd powinien wspierać mieszkańców w wymianie starych pieców.
Jak zaznaczył burmistrz Tadeusz Pióro, odpowiedź radny Osika otrzyma na piśmie.

Następnie radna Teresa Lisowska pytała, kto był inicjatorem programu o Sanoku wyemitowanego przez Telewizję Polską na Jedynce.

- Nasze miasto pięknie zaprezentowano - chwaliła. - Wygląda ślicznie. Rynek, park miejski, zamek, platformy widokowe, skansen. Byłam zachwycona.

Na pytanie odpowiedział burmistrz Pióro, który jak się okazało, również oglądał program.

- Takie było zapotrzebowanie telewizji - tłumaczył. - Gdyby to był nasz pomysł, to na nagranie takiego programu miasto musiałoby wyłożyć bardzo dużo pieniędzy.

Więcej w 8 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE