Reklama

PZDW w Rzeszowie odstąpił od umowy na budowę łącznika w Sanoku!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Artur Mycio

PZDW w Rzeszowie odstąpił od umowy na budowę łącznika w Sanoku! - Zdjęcie główne

foto Artur Mycio

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj, 19.02.2021 Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie odstąpił od umowy z konsorcjum rzeszowskich firm MPDiM Sp. z o.o. i Wolmost Sp. z o.o., zgodnie z którą konsorcjum było zobowiązane zaprojektować i wybudować nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 886, łączący rondo Beksińskiego z obwodnicą Sanoka.

Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg  Wojewódzkich w Rzeszowie, Piotr Miąso poinformował nas, że odstąpienie nastąpiło z przyczyn pozostających po stronie konsorcjum, które z tego tytułu zostało obciążone karą umowną w wysokości 2 138 480,07zł. 

Sposób i tempo realizacji inwestycji, a także wysuwane przez konsorcjum roszczenia finansowe i terminowe nie rokują skutecznego zakończenia i rozliczenia projektu. Pomimo uzyskania decyzji zezwalającej na realizację robót w lutym 2020r. ich zaawansowanie kształtuje się na poziomie zaledwie 9%, a dokumentacja wykonawcza inwestycji wciąż nie jest kompletna. Działania podejmowane od kilku miesięcy przez konsorcjum nie pozostawiają wątpliwości co do braku woli zrealizowania kontraktu.

- wyjaśnia dyrektor PZDW. 

Zapewnia jednoczesnie, że odstąpienie od umowy z konsorcjum MPDiM Sp. z o.o. i Wolmost Sp. z o.o. nie oznacza rezygnacji z budowy łącznika. Po przeprowadzeniu inwentaryzacji i przejęciu placu budowy PZDW ogłosi przetarg na dokończenie inwestycji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy