Reklama

Przyszłość za mgłą

Opublikowano:
Autor:

Przyszłość za mgłą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze miasta i powiatu gościły Dawida Chwałkę, prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Omawiano możliwości powrotu do rozgrywek seniorskiej drużyny Sanoka i o szkoleniu młodzieży. O ile w tej drugiej kwestii pojawiły się konkretne informacje, o tyle w pierwszej wciąż więcej pozostaje niewiadomych.

Chwałka podkreślił, że zadaniem związku jest promocja hokeja oraz wspieranie drużyn i ligi w całym kraju. Mówił o odbudowywaniu piramidy szkoleniowej w uzgodnieniu z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zapewnił, że dołoży starań, by w Sanoku panowały dobre warunki do szkolenia młodzieży i żeby dostawała szansę gry w pierwszej drużynie.

– Jesteśmy zainteresowani tym, żeby Sanok dalej produkował młodzież, przede wszystkim w drużynie seniorskiej i by to sanocka młodzież grała w tej drużynie, a niekoniecznie na siłę robić wynik, ponieważ wynik przy dobrym szkoleniu przyjdzie sam – powiedział.

I tu pojawił się konkret. Wiemy, że w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej ruszy nabór do klasy sportowej od nowego roku szkolnego. Przez jakiś czas krążyła informacja, jakoby w Zespole Szkół nr 2 miała powstać klasa o profilu hokejowo-piłkarskim. Starosta Roman Konieczny zdementował te pogłoski.

– Nie mogło być o tym mowy, jesteśmy zobligowani przez ministerstwo do wskazania jednej dyscypliny – wyjaśnia. – Konieczne jest też, żeby klasa miała profil ogólnokształcący. Nie ma sensu tworzyć jej w placówce o innej strukturze.

Damian Biskup, członek zarządu powiatu, wyjaśnił, że wybór podyktowany został też sukcesem, jaki odniósł uczący się tam wcześniej rocznik.

– Pracujący tam sztab trenerów przyczynił się do tego, że drużyna juniorów dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski juniorów – uważa samorządowiec. – Liczymy, że w środowisku hokejowym głośno wybrzmi informacja, że w tworzy się u nas klasa hokejowa i skorzystają z tego chętni spoza Sanoka czy to z Dębicy, czy nawet z Warszawy.

Prezes PZHL-u jeszcze raz podkreślił, że liczy na odbudowanie ośrodka szkolenia w Sanoku. Być może związek będzie współfinansował nowo powstałą klasę, ale na razie nie pojawiły się jasne deklaracje. Wicestarosta Wacław Krawczyk dodał, że oprócz oferty edukacyjnej Sanok zapewnia miejsca w internatach, co ma być magnesem dla uczniów spoza najbliższego regionu.

Burmistrz Tadeusz Pióro poinformował, że nosi się z zamiarem utworzenia analogicznej klasy w jednej z podstawówek.

Więcej w 13 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE