Reklama

PRZEMYŚL: W 2019 roku kryminalni poszukiwali 766 osób

Opublikowano:
Autor:

PRZEMYŚL:  W 2019 roku kryminalni poszukiwali 766 osób - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemyscy mundurowi w 2019 roku poszukiwali 766 osób. Wśród zatrzymanych było 46 osób poszukiwanych listem gończym, 38 osób zaginionych oraz 39 nieletnich, którzy uciekli z ośrodków wychowawczych czy też oddalili się z domów. Zatrzymane zostały też osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności.

Przemyscy policjanci na co dzień realizując swoje obowiązki  sprawdzają osoby i prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i się ukrywają.

Gdy do przemyskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary, policyjni poszukiwacze dążą przede wszystkim do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego.

Często osoby, które w trakcie trwania procesu odpowiadają z wolnej stopy w chwili kiedy zapada wyrok i nadchodzi czas na stawienie się do zakładu karnego, już się tam nie zgłaszają. Wtedy rusza procedura wszczęcia poszukiwań za taką osobą. Realizowanie takich czynności to jedno z zadań dzielnicowych. Jako policjanci, najlepiej znają powierzone im rejony, dobrze wiedzą gdzie może ukrywać się osoba niestawiająca się do odbycia kary.

W niektórych przypadkach stróże prawa wszczynają poszukiwania za osobami nieletnimi. Dzieje się tak w sytuacjach, w których np. osoba nieletnia decyduje się na ucieczkę z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, z ośrodków socjoterapeutycznych, z domów dziecka i domów rodzinnych. Poszukiwania te oprócz podstaw prawnych mają na celu również troskę o bezpieczeństwo najmłodszych.

Przy zaginięciach przemyscy policjanci wspierani są miedzy innymi  przez Strażaków PSP,  Strażaków OSP, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei i grupy ratownicze jak np. Storat czy PCK Przemyśl. W swoich działaniach wykorzystują psy tropiące, ratownicze, kłady, drony oraz kamery termowizyjne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE