Reklama

PRZEMYŚL: Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez przemyskich poszukiwaczy!

Opublikowano:
Autor:

PRZEMYŚL: Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez przemyskich poszukiwaczy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mężczyzna od listopada 2019 roku ukrywał się przed organami ścigania. We wtorek wpadł w ręce przemyskich poszukiwaczy, którzy zatrzymali go na terenie powiatu przeworskiego. 66-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Przemyślu w związku z popełnieniem przestępstwa na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Przemyscy kryminalni zatrzymali 66-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za wcześniej popełnione przestępstwo, którego dopuścił się w latach 90-tych w Illinois w USA. 

Na podstawie listu gończego Sąd Okręgowy w Przemyślu II Wydział Karny poszukiwał 66-latka w celu wydania go organom sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki, celem przeprowadzenia postępowania karnego za przestępstwo prawa stanu Illinois, którego odpowiednikiem w prawie polskim jest art. 177 §2 kk w zw. z art. 178 kk.

Art. 177. KK - Spowodowanie wypadku w ruchu
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 178. KK - Zaostrzenie karalności wobec sprawcy katastrofy w ruchu lub wypadku w ruchu

§ 1. Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173 sprowadzenie katastrofy w ruchu, art. 174 sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lub art. 177 spowodowanie wypadku w ruchu znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a w wypadku przestępstwa określonego w art. 177 spowodowanie wypadku w ruchu § 2 w wysokości nie niższej niż 2 lata, do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu przeworskiego w jednym z domów. Osadzono go w policyjnym areszcie. Dziś zostanie doprowadzony do zakładu karnego, jako tymczasowo aresztowany. Niewykluczone, że zostanie wobec niego wszczęta procedura ekstradycyjna.

66-latek w 2016 roku był na liście Interpolu wśród 34 obywateli Polski najbardziej poszukiwanych w Europie.

O dalszym losie 66-latka  zadecyduje Sąd Okręgowy w Przemyślu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE