Reklama

Promesy dla powiatu sanockiego i leskiego. Łącznie prawie 1,4 miliona zlotych

Opublikowano:
Autor:

Promesy dla powiatu sanockiego i leskiego. Łącznie prawie 1,4 miliona zlotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do podkarpackich samorządów trafiły kolejne środki od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Powiat sanocki otrzymał cztery promesy na kwotę 670 tysięcy złotych, powiat leski sześć promes na kwotę 690 tysięcy złotych.

- Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017. Dzięki nim zostanie przywrócona bądź przebudowana, uszkodzona w wyniku działania zjawisk noszących znamiona klęsk żywiołowych, infrastruktura komunalna.

W powiecie sanockim dwie promesy trafią do gminy Sanok i dwie do gminy Zagórz. W gminie Sanok na przebudowę drogi w Lisznej i Tyrawie Solnej, w gminie Zagórz na przebudowę drogi w Tarnawie Dolnej i gminie Zagórz.

W powiecie leskim pieniądze na przebudowę dróg trafią do Baligrodu (przebudowa drogi w miejscowości Mchawa), Cisnej, Jankowiec, Leska, Uherzec Mineralnych i Stefkowej.

– Bardzo się cieszę, że kolejne środki trafią do podkarpackich samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W tym roku łączna kwota przyznanych dotacji jest rekordowa – podkreśliła wojewoda Ewa Leniart podczas spotkania z przedstawicielami samorządów.

W sumie w październiku podkarpaccy samorządowcy otrzymają od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promesy na łączną kwotę ponad 23 mln zł na realizację 85 zadań. Wraz z wymienionymi środkami, w roku bieżącym do jednostek samorządu terytorialnego z województwa podkarpackiego trafiło ponad 150 mln zł na 467 zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej (w tym na przeciwdziałanie ruchom osuwiskowym i usuwanie ich skutków).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE