Reklama

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie postrzelenia mężczyzny w Zagórzu. Nie wyklucza udziału osób trzecich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie postrzelenia mężczyzny w Zagórzu. Nie wyklucza udziału osób trzecich - Zdjęcie główne

foto redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tragicznego odkrycia doszło wczoraj (13 lutego) około godz. 19:00. Służby zostały poinformowane, że w pomieszczeniu znaleziono ciało mężczyzny z raną postrzałową głowy. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich w zdarzeniu, jednak prokuratura w Sanoku wszczęła postępowanie.

Wczorajsze tragiczne wydarzenia rozegrały się w Zagórzu na ul. Wolności. Na miejscu pracowały służby pod nadzorem prokuratora. Mimo że policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich w zdarzeniu, prokurator wszczął postępowanie oraz zlecił sekcję zwłok 53-latka. Sekcja odbędzie się jutro (15 lutego) w Przemyślu. 

- Zostało wszczęte śledztwo z artykułu 151 kk. Zarządzono sekcję zwłok, która jutro odbędzie się w Przemyślu. W zależności od wyników sekcji będą podejmowane inne czynności. Rozważane będzie również powołanie biegłego z zakresu rany wlotowej i wylotowej. Doszło do postrzału z pistoletu

- informuje Marta Leśniak-Popiel, zastępca Prokuratora Rejonowego Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Artykuł 151 kk, z którego zostało wszczęte postępowanie, mówi o pomocy lub namowie do samobójstwa.

Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie.

Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.

Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:

 • Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.

 • Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.

 • Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.

 • Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.

 • Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.

 • Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.

 • Częsty płacz.

 • Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.

 • Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".

 • Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.


 • Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.

  Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:

  116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

  116 111 - Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

  800 12 00 02 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.

   

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE