Reklama

Próbowali skorumpować funkcjonariuszy Straży Granicznej

Opublikowano: pt, 1 lut 2019 21:15
Autor:

Próbowali skorumpować funkcjonariuszy Straży Granicznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich dniach funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbowali wręczyć korzyść majątkową. Zatrzymani usłyszeli prokuratorski zarzuty i przyznali się do winy.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (24 stycznia) w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. 38-letni Ukrainiec, którego bus był nadmiernie przeciążony towarem został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych. W takim wypadku, zgodnie z procedurą, pojazd do czasu przeładowania towaru ma zostać unieruchomiony. Cudzoziemiec chcąc uniknąć przeładunku próbował wręczyć strażnikom granicznym 20 euro.  Został zatrzymany i usłyszał zarzuty łapownictwa czynnego. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Drugie zdarzenie miało miejsce 30 stycznia na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce. Funkcjonariusze SG zauważyli pojazd, który wbrew znakom skręcił w kierunku przejścia i poruszał się „pod prąd”. W trakcie nakładania mandatu w wysokości 300 złotych za wykroczenie drogowe, 51-letni obywatel Ukrainy chciał przekonać strażników do odstąpienia od czynności próbując wręczając 10 euro. Cudzoziemiec został zatrzymany i również usłyszał zarzuty do których się przyznał. Wyznaczono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz zajęto na poczet przyszłej kary kwotę 380 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE