Reklama

Problemy polskiej kardiologii

Opublikowano:
Autor:

Problemy polskiej kardiologii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskich kardiologów niepokoją zmiany wprowadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia od 1 lipca tego roku. Sanoccy lekarze z Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych Sanok GVM Carint również nie pozostają obojętni. Zorganizowali spotkanie dla pacjentów informujące o zarządzeniu.

Zebranie poprowadził ordynator Andrzej Wiśniewski, który dyskutował z osobami z chorobami układu krwionośnego o ich obecnej i przyszłej sytuacji. Poruszono tematykę związaną z aktualnymi decyzjami Ministerstwa Zdrowia i NFZ, m.in. zagadnienie dopłat do leczenia kardiologicznego przez pacjentów zgodnie z nowelizacją ustawy o wyrobach medycznych, mniejszej dostępności do świadczeń, zwiększenia kolejek oraz zagrożenia likwidacją ośrodków kardiologicznych z powodu bankructwa.

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) 29 kwietnia tego roku opublikowała nowe drastycznie niższe projekty taryf (nawet o 60%) w odniesieniu do wybranych świadczeń gwarantowanych w ramach leczenia szpitalnego w zakresie kardiologii inwazyjnej i elektrofizjologii oraz kompleksowej opieki nad pacjentem po zawale serca.

Więcej w 27 numerze Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE