Reklama

Prawie 170 tysięcy euro na rozwój ustrzyckiej młodzieży

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Prawie 170 tysięcy euro na rozwój ustrzyckiej młodzieży - Zdjęcie główne

ZDJ. ILUSTRACYJNE | foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ustrzycki Zespół Szkół Sportowych otrzymał prawie 170 tysięcy euro dofinansowania na realizację różnych projektów skupiających się na rozwoju uczniów. „Chcemy przygotować naszą młodzież do funkcjonowania we współczesnym świecie wielowymiarowo” – mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+. Realizowany projekt pod nazwą SayNOphobia zakłada dwuletni szereg zajęć, szkoleń, warsztatów i wyjazdów dla uczniów i nauczycieli. Celem działań jest przede wszystkim nauczanie młodzieży akceptacji odmienności, tolerancji, różnorodności kulturowej oraz zwiększania empatii.

Dzisiejszy świat stawia przed młodymi różne wyzwania. Rozwijając się i zdobywając wykształcenie każe odnajdować się młodym ludziom w świecie pełnym natłoku zadań, zajęć dodatkowych, spotkań i działań, do tego wymaga odnajdowania się w świecie wielokulturowym

- mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Projekt został podzielony na cztery etapy. Pierwszy z nich polegać będzie na przygotowaniu części teoretycznej i wypracowaniu skutecznych metod działania. Drugi z nich oparty będzie na przełożeniu teorii w praktykę. Uczniowie ZSS w Ustrzykach Dolnych zgłębią temat tolerancji oraz pracę w oparciu o zasady fair play. Poprawią swoją komunikacje z innymi osobami, a także nauczą się, jak prawidłowo rozwiązywać konflikty. Wszystkimi swoimi przemyśleniami czy wrażeniami będą oni mogli dzielić się z rówieśnikami z Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Turcji, Rumunii, Bułgarii oraz Słowacji.

Zwieńczeniem całego projektu będzie powstanie wielojęzykowego podręcznika, zawierającego wdrożone wcześniej metody pracy z uczniami oraz wyjazd do Turcji, gdzie odbędzie się konferencja podsumowująca.

Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych pozyskał łącznie na ten cel dofinansowanie w kwocie 167 451,00 euro.

/Gmina Ustrzyki Dolne/

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy