Reklama

Prawie 1,5 tys. żołnierzy 3 PBOT szkoliło się w weekend [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyli szkolenia rotacyjne w stałych rejonach odpowiedzialności. W miniony weekend prawie 1,5 tys. terytorialsów ćwiczyło na terenie Podkarpacia. Z tego ok. 160 terytorialsów zaangażowanych było w niesienie pomocy placówkom medycznym, kombatantom i seniorom oraz policji w zakresie prowadzenia monitoringu kwarantanny. W dalszym ciągu także nasze zespoły medyczne pobierają wymazy na terenie województwa.

W ostatnich miesiącach działalność 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej ukierunkowana jest stricte na zwalczanie wirusa SARS-CoV-2. Jednak nie wstrzymaliśmy całkowicie szkolenia.


Czytaj także:  Znikające groby we Frysztaku. Proboszcz robi porządki [ZDJĘCIA]

Prawie w każdy weekend w ramach szkolenia podtrzymującego nasi żołnierze doskonalą kompetencje specjalistyczne, jak również ćwiczą współdziałanie z innymi służbami. Nie inaczej było w ostatni weekend lutego, kiedy to prawie 1,5 tys. żołnierzy 

z Podkarpackiej Brygady prowadziło zajęcia taktyczne i bojowe w wyznaczonych rejonach odpowiedzialności. Szkolili się żołnierze z rzeszowskiego, niżańskiego i jarosławskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

 

Z 27 na 28 lutego żołnierze leżajskiej kompanii wchodzącej w skład 32 Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska odbyli szkolenie dzienno – nocne w stałym rejonie odpowiedzialności. 

W pierwszym etapie ćwiczenia w sobotę rano każdy z trzech plutonów wykonał przemieszczenie marszem ubezpieczonym po wyznaczonych trasach z Niska do rejonu ześrodkowania w Brzózie Królewskiej. W kolejnych etapach szkolenia żołnierze uczyli się organizować zasadzki, punkty obserwacyjne, jak również prowadzili rozpoznanie terenu. 

W czasie ćwiczeń używano środków pozoracji. Zajęcia zakończono mszą polową przeprowadzoną przez kapelana  niżańskiego batalionu.

 

- forma szkolenia w stałym rejonie odpowiedzialności kompanii w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na społeczne uznanie. Umożliwia również przeprowadzenie zajęć w naturalnych warunkach, w których doskonalimy przedsięwzięcia taktyczne, jak również  proces dowodzenia. Żołnierze z dużym entuzjazmem podejmują wyzwania udziału w ćwiczeniach w ich rodzinnych miejscowościach – podkreślił ppor. Mateusz Muzolf dowódca leżajskiej kompanii

 

***

Wojska Obrony Terytorialnej współdziałają z wojskami operacyjnymi. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Do głównych zadań w czasie pokoju należy m.in. przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W czasie wojny WOT będzie wspierał wojska operacyjne w strefie działań bojowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy