Reklama

Pracowity weekend podkarpackich terytorialsów. Działają nieprzerwanie!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pracowity weekend podkarpackich terytorialsów. Działają nieprzerwanie! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1000 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady OT w mroźny, listopadowy weekend ćwiczyło na terenie całego Podkarpacia. W Rzeszowie koszary zapełniły się ponad stu ochotnikami, którzy rozpoczęli szkolenie podstawowe i wyrównawcze. Ponadto żołnierze 3. PBOT uczestniczyli w planowanym szkoleniu rotacyjnym doskonaląc zagadnienia z taktyki oraz szkolenia ogniowego. Równocześnie trwa ćwiczenie dowódczo- sztabowe pk. "KLAMRA-22", w którym uczestniczą nasi sojusznicy z Estonii. Nie ustaje także zaangażowanie Brygady w wykonywaniu działań bojowych w czasie pokoju na wschodniej granicy Rzeczypospolitej z Białorusią.

Ponad 1000 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady OT w mroźny, listopadowy weekend ćwiczyło na terenie całego Podkarpacia. W Rzeszowie koszary zapełniły się ponad stu ochotnikami, którzy rozpoczęli szkolenie podstawowe i wyrównawcze. Ponadto żołnierze 3. PBOT uczestniczyli w planowanym szkoleniu rotacyjnym doskonaląc zagadnienia z taktyki oraz szkolenia ogniowego.

Równocześnie trwa ćwiczenie dowódczo-sztabowe pk. "KLAMRA-22", w którym uczestniczą nasi sojusznicy z Estonii. Nie ustaje także zaangażowanie Brygady w wykonywaniu działań bojowych w czasie pokoju na wschodniej granicy Rzeczypospolitej z Białorusią.

Miniony weekend dla żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej był bardzo intensywny. W sobotę ponad stu ochotników z Podkarpacia po raz pierwszy założyło mundur żołnierza Wojska Polskiego z biało – czerwoną flagą na ramieniu. Kadeci rozpoczęli 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które zakończy test nabytych umiejętności w formie tzw. pętli taktycznej. To też egzamin dla instruktorów, którzy zostaną ocenieni za skuteczność nauczania i umiejętność przekazywania wiedzy. W ostatnim dniu szkolenia podstawowego rekruci złożą przysięgę na sztandar Brygady.

Podstawowym rodzajem szkoleń w jakich uczestniczą cyklicznie żołnierze WOT są szkolenia rotacyjne, w ramach którego w miniony weekend podkarpaccy terytorialsi odbyli strzelania bojowe na strzelnicach w województwie podkarpackim. W niedzielę prowadzono zajęcia taktyczne na terenach stacjonowania pododdziałów.

W 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej równocześnie trwa ćwiczenie dowódczo-sztabowe pk. "KLAMRA-22", w którym uczestniczą także żołnierze z Estonian Defence League. Estońska Kaitseliit to odpowiednik Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce, wchodzi w skład Estońskich Sił Zbrojnych. Kaitseliit jest jedną z zagranicznych formacji OT, z którą współpracuje podkarpacka brygada OT. Kaitseliit obecny jest we wszystkich 15 powiatach kraju.

Wszelkie prowadzone nieustannie działania podkarpackich terytorialsów wspierające i zabezpieczające wojska państw sojuszniczych przekładają się na zwiększenie potencjału obronnego Rzeczypospolitej Polskiej.  Zadania żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady OT opierają się także o wspieranie ochrony granicy z Białorusią. W myśl motta formacji - „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, podkarpaccy terytorialsi działają na rzecz lokalnych społeczności i bezpieczeństwa wschodniej granicy oraz całego państwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy