Reklama

Prace przy budowie łącznika ronda Beksińskiego z obwodnicą Sanoka zostaną wznowione

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Artur Mycio

Prace przy budowie łącznika ronda Beksińskiego z obwodnicą Sanoka zostaną wznowione - Zdjęcie główne

foto Artur Mycio

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W lutym 2021 roku, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie odstąpił od umów na zaprojektowanie i wybudowanie nowego odcinka drogi łączącego rondo Beksińskiego z obwodnicą Sanoka. Po dziewięciu miesiącach osiągnięto porozumienie. „Otrzymaliśmy informację o wyłonieniu wykonawcy” – mówi Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Wkrótce prace przy budowie łącznika od ronda Beksińskiego z obwodnicą Sanoka powinny zostać wznowione. Pod koniec ubiegłego tygodnia urząd miasta otrzymał informację o wyłonieniu wykonawcy na realizację tej inwestycji. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał i zaakceptował kwotę 39 790 000 złotych zaproponowaną przez firmę Budimex. 

Było to możliwe dzięki decyzji radnych Sejmiku Województwa Podkarpackiego, którzy zabezpieczyli na ten cel dodatkowe środki finansowe

- mówi Tomasz Matuszewski.


Na zapotrzebowanie budowy tego łącznika wskazywali mieszkańcy. Dzięki tym działaniom duży ruch, zwłaszcza w godzinach szczytu powinien się w pewnym stopniu zminimalizować.  

Mam nadzieję, że teraz już nic nie przeszkodzi w realizacji tej inwestycji  i wykonawca sprosta zadaniu

 - dodaje burmistrz.

Przypomnijmy. W lutym 2021 roku, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie odstąpił od umowy z konsorcjum dwóch rzeszowskich firm: MPDiM i Wolmost na zaprojektowanie i wybudowanie łącznika. Nie oznaczało to wówczas rezygnacji z budowy tej drogi. PZDW, po przeprowadzeniu inwentaryzacji i przejęciu placu budowy, ogłosiło nowy przetarg.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy