Reklama

Prace idą pełną parą

Opublikowano:
Autor:

Prace idą pełną parą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Produkcja drobiu, plastikowych opakowań, atrybutów do okien to tylko niektóre branże, które rozwiną się w nowo powstałej strefie ekonomicznej w Olszanicy.

- Cieszę się, że mogę obwieścić dobrą nowinę dla gminy Olszanica i przyległych terenów - mówił w czasie konferencji prasowej 15 stycznia w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym w Olszanicy poseł Piotr Uruski. - Doskonale wiemy, że w Bieszczadach jest problem z pracą, dlatego Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z firmą Carpatia, przy współudziale gmin i Służby Więziennej wyszły z inicjatywą, aby stworzyć strefę ekonomiczną w ramach rządowego programu "Praca dla więźniów".

Minęło pięć miesięcy od ogłoszenia informacji o inwestycjach. Od tego czasu wiele w Olszanicy się zmieniło. Od końca marca na jednej z hal ruszyła produkcja uszczelnień do stolarki okiennej, a pracę na chwilę obecną otrzymało ponad 30 osób (ośmiu więźniów i ponad 20 mieszkańców). Firma Forest przeniosła się z Sanoka.

Na dwóch pozostałych halach trwają remonty.

- Wyburzamy ściany środkowe, a stawiamy nowe, działowe pod konkretne profile inwestycyjne - mówi Damian Biskup, zastępca dyrektora ds. inwestycji PIGB Carpatia. - Powstają pomieszczenia magazynowe, socjalne, izotermiczne, podwieszamy sufity, zakładamy nawą elektrykę. Liczymy, że już w lipcu rozpocznie się produkcja opakowań plastikowych, a do końca września będzie gotowa hala do rozbioru mięsa drobiowego.

- Zabiegamy cały czas o pieniądze w Służbie Więziennej i w Ministerstwie Sprawiedliwości, aby inwestycje były możliwe do realizacji, a gmina Olszanica prężnie się rozwijała - dodaje poseł Uruski. - Korzystamy z programu "Praca dla więźnia", który daje możliwość zatrudnienia nie tylko skazanym, ale i osobom cywilnym, mieszkańcom gminy i najbliżej okolicy. W ten sposób region jest pobudzony, a do gminy wpływają podatki - podsumowuje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE