Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie pozytywnie oceniła program naprawczy przygotowany przez sanocki magistrat. Oznacza to, że miasto może wdrażać działania zmierzające do stabilizacji finansów. Jak zaznaczył burmistrz, w procesie tworzenia dokumentu skupiono się na racjonalnych oszczędnościach oraz wskazaniu dodatkowych źródeł dochodu.
To dowód na rzetelne przygotowanie dokumentu i jego realne podstawy ekonomiczne
– podkreślił Matuszewski w swoim wpisie na Facebooku.
Decyzja RIO jest ważnym krokiem, ale to dopiero początek – przed miastem kolejne wyzwania związane z realizacją założeń programu.
Jednym z kluczowych pytań, które zadają sobie mieszkańcy, jest to, czy Sanok mógł uniknąć wdrażania programu naprawczego. Burmistrz przyznał, że było to możliwe, ale zabrakło wspólnych decyzji na wcześniejszym etapie.
W ostatnim czasie było zbyt wiele politycznych rozgrywek, które nie służyły sprawie naprawy finansów miasta
– skomentował Tomasz Matuszewski.
Jego słowa sugerują, że zamiast współpracy, w Sanoku dochodziło do politycznych sporów, które utrudniły podjęcie działań zapobiegawczych.
Mimo pozytywnej oceny RIO burmistrz podkreśla, że przed Sanokiem jeszcze wiele decyzji, które będą miały wpływ na przyszłość finansową miasta. Apeluje do wszystkich, w tym radnych i mieszkańców, o współpracę i priorytetowe traktowanie dobra miasta.
W ciągu roku będziemy musieli podejmować wspólne decyzje, które pozytywnie poza założeniami programu będą miały wpływ na finanse miasta
– podkreślił.
Burmistrz Matuszewski nie krył wdzięczności wobec przedstawicieli RIO, dziękując za ich wsparcie i merytoryczne uwagi. Wyraził również nadzieję, że dalsza współpraca przy opracowywaniu budżetu będzie przebiegać zgodnie z założeniami programu naprawczego i przyniesie wymierne efekty dla miasta.
Program naprawczy jest już w fazie wdrażania, ale jego skuteczność zależy od konsekwencji w realizacji założeń i współpracy wszystkich stron. Przed Sanokiem czas oszczędności, szukania nowych źródeł dochodu i podejmowania odpowiedzialnych decyzji finansowych.
Czy miasto skutecznie wyjdzie na prostą? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – od teraz każde posunięcie władz będzie bacznie obserwowane przez mieszkańców.
RIO docenia program naprawczy Sanoka
Czy program naprawczy był konieczny?
Wspólne decyzje kluczem do przyszłości
Podziękowania i nadzieja na owocną współpracę
Co dalej z finansami Sanoka?
Pozytywna opinia RIO dla programu naprawczego Sanoka – co to oznacza dla miasta?
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Miranda Korzeniowska | Zdjęcie: M.Korzeniowska
foto M.Korzeniowska
reklama
Przeczytaj również:
WiadomościSanok otrzymał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO) dla programu naprawczego finansów miasta. To istotna wiadomość, która może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości lokalnego budżetu. Burmistrz Tomasz Matuszewski podkreślił, że dokument został rzetelnie przygotowany i ma solidne podstawy ekonomiczne. Jednak czy można było uniknąć wdrażania programu naprawczego? Na to pytanie burmistrz pozostawia mieszkańców bez jednoznacznej odpowiedzi.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.