Reklama

Powstanie sieć kanalizacji sanitarnej w Mrzygłodzie i Niebieszczanach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Sanok

Powstanie sieć kanalizacji sanitarnej w Mrzygłodzie i Niebieszczanach  - Zdjęcie główne

foto Gmina Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Utworzenie sieci kanalizacji sanitarnej, której budowa ruszy już niebawem, będzie jednym z wielu działań mającym na celu poprawienie jakości życia poprzez rozwój gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Sanok

Wczoraj została podpisana umowa na realizację inwestycji związanej z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Niebieszczany i Mrzygłód. Jest to kontynuacja robót na tych obszarach. „Bardzo nas cieszy podpisanie tej umowy. Jest to konsekwentna realizacja zadań, które wynikają z założeń kampanii wyborczej Wójta Gminy Sanok, która od początku zakładała, że poprawa jakości życia poprzez rozwój gospodarki wodno-ściekowej będzie priorytetem – i tak jest” – mówi Zastępca Wójta Paweł Wdowiak.

 

„Niebieszczany są 27 miejscowością sukcesywnie kanalizowaną w Gminie Sanok. Do tego dochodzi budowa kanalizacji sanitarnej w tzw. Dolinie Sanu. Po zakończonych budowach tej infrastruktury w Tyrawie Solnej, Mrzygłodzie i Hłomczy konsekwentnie realizujemy budowy w Łodzinie i Dobrej. Podpisana wczoraj umowa pozwoli zrealizować także budowę kanalizacji w Mrzygłodzie na tzw. „osiedlu Podlas”. Myślę, że ta poprawa jakości życia jest widoczna”– podsumowuje Paweł Wdowiak.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje budowę 23 km sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej i grawitacyjnej wraz z 6 przepompowniami ścieków, dzięki czemu ponad 300 budynków mieszkalnych zostanie podłączonych do sieci. „Większość zakresu, bo 20 km powstanie w miejscowości Niebieszczany, natomiast pozostała część w miejscowości Mrzygłód, gdzie mamy nieskanalizowane dotąd osiedle Podlas. Wykonanie sieci na tym terenie pozwoli zakończyć w całości kanalizowanie miejscowości Mrzygłód” – dodaje kierownik Referatu Inwestycji Łukasz Mendyka.

 

Wartość całej inwestycji wynosi 9 746 130, 82 zł brutto, termin realizacji to 17 miesięcy tj. do dnia 22 lipca 2023 r.

*Źródło - Gmina Sanok*

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy