Reklama

Powstanie plaża

Opublikowano:
Autor:

Powstanie plaża - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Besku zostanie ogłoszony przetarg na dzierżawę gruntu pod obiekt gastronomiczny niedaleko małego amfiteatru. W przyszłym roku powstanie w tym miejscu także sztuczna plaża. Włodarze liczą na napływ turystów.

Na ostatniej sesji rady gminy przewodniczący Maciej Mermer odczytał pisma od mieszkańców.
- Zwracam się z prośbą o wyrażenie zgody na najem budynku w celu rozszerzenia działalności gospodarczej - pisze przedsiębiorca. - Oferta byłaby skierowana do turystów, rodzin i dzieci. Będziemy oferować dania szybkie typu fast food, lody, napoje gorące, zimne i napoje alkoholowe (wyłącznie piwo). Chciałbym wyremontować budynek i wynająć go na okres 5 lat z możliwością przedłużenia na dalszy okres.

Z wnioskiem wystąpił także inny zainteresowany taką umową: - Zwracam się z prośbą o wydzierżawienie części gruntu, położonego w Besku przy ulicy Południowej o powierzchni 643 metry kwadratowe  - pisze. - Nieruchomość będzie przeznaczona na działalność gastronomiczną, prowadzoną przez 10 lat.

Radny Władysław Szyndler zapytał wójta, do kiedy obowiązuje umowa dotycząca działki.
- Ten dokument wygasa z dniem 28 sierpnia 2018 r. - tłumaczy Mariusz Bałaban. - Rozwiązanie umowy może nastąpić za porozumieniem stron, bo są w niej zapisy dopuszczające możliwość podpisania takiego dokumentu. Przy okazji ostatniej nocy świętojańskiej nad Wisłokiem było widoczne, że ewidentnie brakuje obiektu gastronomicznego i możliwości rozwinięcia biznesu. W ostatnich latach rozbudowaliśmy infrastrukturę i powstał mały amfiteatr. W przyszłym roku powstanie w tym miejscu także sztuczna plaża.

- Ważne jest, żeby przyciągnąć dużą liczbę turystów - podkreśla włodarz. - Z racji tego, że są już trzy podmioty zainteresowane najmem, to rozstrzygnięcie najlepiej zrobić w formie przetargu nieograniczonego na dzierżawę tego gruntu, gdzie dostępne są woda, kanalizacja oraz prąd. Jeśli taka jest wola radnych, żeby docelowo dać szansę na rozkręcenie takiego interesu, to nie widzę problemu. Być może powstanie tam karczma - dodaje.

Przewodniczący Mermer  poprosił o wpisanie do protokołu, że rada wyraża zgodę na podjęcie takich działań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE