Reklama

Poszukiwany dyrektor BdPN

Opublikowano:
Autor:

Poszukiwany dyrektor BdPN - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego Leopold Bekier podał się do dymisji. Obejmując swoje stanowisko sześć lat temu, zastąpił obecnego wicedyrektora Tomasza Winnickiego. To druga próba rezygnacji dyrektora ze stanowiska, tym razem dymisja została przyjęta.

Dyrektor Bekier miał swoich przeciwników, ale i wielu zwolenników. W trakcie kadencji, stojąc na stanowisku ochrony bieszczadzkiej przyrody, podjął wiele decyzji, w tym te niepopularne, które odbiły się echem wśród mieszkańców, turystów lub po prostu miłośników Bieszczadów. Na przykład ta o zakazie organizowania Biegu Rzeźnika na terenie BdPN czy „schodach” na Tarnicę.

Z odchodzącym ze stanowiska Leopoldem Bekierem niestety nie udało nam się porozmawiać.

Przed jego następcą – wiele wyzwań. Nowy dyrektor będzie musiał zmierzyć się z innymi trudnymi i budzącymi kontrowersje tematami – przebudową Chatki Puchatka, oddolną inicjatywą Komisji Ochrony Środowiska w gminie Lutowiska w sprawie wytyczenia nowego szlaku łączącego połoninę z Dwernikiem czy „wilczymi dołami”, o których Korso Gazeta Sanocka pisała na początku roku.

Kandydaci na nowego dyrektora mogą składać swoje dokumenty do 3 marca w Ministerstwie Ochrony Środowiska - informuje opublikowane 8 lutego na stronie internetowej ogłoszenie o naborze. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE