Reklama

Porządek ze śmieciami

Opublikowano:
Autor:

Porządek ze śmieciami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Besko ustalono szczegóły odbierania odpadów komunalnych od mieszkańców.

Odpady będą zabierane od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Besko w zamian za opłatę. Śmieci będą odbierane bezpośrednio z terenu nieruchomości i przyjmowane do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W ograniczonej ilości będą zaś przyjmowane przez gminę odpady wielkogabarytowe (300 kg na gospodarstwo na rok), ulegające biodegradacji (1 worek 80 l na gospodarstwo na miesiąc), zużyte opony (4 sztuki na gospodarstwo w roku), budowlane i rozbiórkowe (500 kg na gospodarstwo na rok).

- Za dodatkową opłatą prowadzący Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych obowiązany jest do odbioru od właścicieli nieruchomości większej ilości odpadów niż przewidziana - twierdzi Maciej Mermer, przewodniczący Rady Gminy Besko. - Harmonogram odbierania śmieci ustalać ma gmina Besko z podmiotem odbierającym odpady, a wójt podaje go do publicznej wiadomości na stronie internetowej urzędu.

Z terenu nieruchomości odbierane będą odpady papierowe, szklane, metalowe, zmieszane oraz skoszona trawa, liście i gałęzie. Pojemniki będą musiały zostać oznakowane etykietą z kodem kreskowym jednoznacznie identyfikującym płatnika nadanym przez Urząd Gminy w Besku podczas składania deklaracji. 

Zmieszane odpady będą przyjmowane dwa razy w miesiącu, zaś selektywnie zebrane śmieci papierowe, szklane, metalowe i te z tworzyw sztucznych raz w miesiącu. Natomiast roślinność (np. skoszona trawa) będzie zbierana co dwa tygodnie. W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ustawione zostaną oznakowane pojemniki na poszczególne rodzaje odpadów komunalnych. Mieszkańcy we własnym zakresie i na własny koszt będą je przewozić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Niewłaściwe świadczenie usług przez przedsiębiorcę odbierającego śmieci od właścicieli posesji lub prowadzącego punkt selektywnej zbiórki należy zgłaszać do Urzędu Gminy w Besku osobiście, w formie pisemnej z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu nieruchomości, telefonicznie, elektronicznie. Należy zrobić to niezwłocznie. Zgłoszenie powinno zawierać opis i datę wskazanego zachowania przedsiębiorcy odbierającego śmieci. W miarę możliwości do zgłoszenia należy dołączyć dowody potwierdzające niewłaściwe świadczenie usług.

Odpady odebrane od właścicieli przekazywane będą uprawnionym podmiotom w celu ich zagospodarowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE