Reklama

Ponad 8 mln zł dla podkarpackich samorządów! Wśród nich gminy Sanok, Zarszyn, Lesko, Olszanica i Ustrzyki Dolne

Opublikowano:
Autor:

Ponad 8 mln zł dla podkarpackich samorządów! Wśród nich gminy Sanok, Zarszyn, Lesko, Olszanica i Ustrzyki Dolne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządowcy z województwa podkarpackiego odebrali z rąk wojewody Ewy Leniart kolejne promesy wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Do jednostek samorządu terytorialnego trafiło 8,56 mln zł.

Gmina wiejska Sanok otrzymała 230 tys. zł na przebudowę drogi "między Osiedlami mieszkalnymi" w Lalinie. Gmina Zarszyn wzbogaciła się o 110 tys. zł  przeznaczonych na ulicę Kwiatową w Odrzechowej. W powiecie leskim promesy dostały gmina Lesko na przebudowę drogi w Jankowcach - 120 tys. zł oraz gmina Olszanica na przebudowę drogi w Uhercach Mineralnych - 90 tys. zł. W powiecie bieszczadzkim gminie Ustrzyki Dolne udało się uzyskać 220 tys. zł na przebudowę ulicy Strwiążyk z przebudową przepustu w Ustrzykach Dolnych.

 

 

Są to środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2016. Łącznie na realizację tych zadań wręczono 51 promes dla miast i gmin z naszego województwa. Dzięki środkom zostanie przywrócona bądź przebudowana infrastruktura komunalna uszkodzona w wyniku działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych tj. drogi, mosty i przepusty.

W tym roku samorządy województwa podkarpackiego otrzymały już  174 promesy na łączną kwotę 59,5  mln zł (razem z promesami wręczonymi 9 listopada br.).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE