Reklama

Ponad 100 obywateli Ukrainy pracowało niezgodnie z przepisami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 100 obywateli Ukrainy pracowało niezgodnie z przepisami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w krośnieńskiej agencji pracy tymczasowej ponad sto przypadków nielegalnego powierzenia pracy cudzoziemcom.

W połowie lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy w jednej z krośnieńskich agencji pracy tymczasowej. W toku przeprowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze stwierdzili naruszenia dotyczące zarówno procedury powierzania jak i wykonywania pracy.

 

Polski pracodawca nielegalnie powierzył wykonywanie pracy 105 ob. Ukrainy, gdzie 47 z nich pracowało bez odpowiedniego zezwolenia na pracę. Dodatkowo, nie powiadomił pisemnie właściwego powiatowego urzędu pracy o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez 66 cudzoziemców.

 

Właściciel firmy naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiemu przedsiębiorcy za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom grozi kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Krośnie.

 

Natomiast, wobec cudzoziemców wszczęte zostało postępowanie w sprawie o wykonywania pracy bez odpowiedniego zezwolenia jak też nałożono na nich kary grzywny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy