Reklama

Pomysły na szpital

Opublikowano:
Autor:

Pomysły na szpital - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Henryk Przybycień, nowy dyrektor szpitala w Sanoku zapewnił, że placówka będzie się rozwijać.

Podczas sesji powiatowej przedstawił radnym pomysły, jak uzdrowić ciężką sytuację szpitala. 

– Celem numer jeden jest budowa bloku operacyjnego – mówił. – Należy go zmodernizować i zaktualizować projekt oraz szukać źródeł jego finansowania. Bez bloku operacyjnego nie ma przyszłości dla oddziałów zabiegowych, a bez tych z kolei pod znakiem zapytania stoi dalsza egzystencja szpitala. Należy poprawić też warunki funkcjonowania laryngologii i ortopedii, zwiększyć trzeba bazę oddziału intensywnej terapii, nadbudować piętra nad głównym budynkiem szpitala. Jesteśmy na etapie złożenia wniosku o określenie warunków jego rozbudowy i nadbudowy. Pozwoliłoby to uzyskać około 1500 m² nowej powierzchni oraz zamontować nowy dach, bo obecny wymaga pilnego remontu.

W nadbudowanej części znalazłby się oddział otolaryngologii, rehabilitacji kardiologicznej i udarowej. Ponadto Przybycień zaznaczył, że pasuje w najbliższym czasie zmienić sieć energetyczną i wodociągową oraz pomyśleć o odnawialnych źródłach energii i nowej aparaturze medycznej. Stawia również na współpracę z sąsiednimi szpitalami, a nie rywalizację między placówkami.

Dyrektor zapytany przez radnego Sebastiana Niżnika o dalszy los trzech sanockich oddziałów, które aktualnie znajdują się w zawieszeniu: położniczego, ginekologicznego i neonatologii, odpowiedział: – Prowadzimy trudne rozmowy. Od ich zawieszenia minął długi okres czasu, co działa na naszą niekorzyść – skwitował krótko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE