Reklama

Pomóżmy Ukrainie. Dwa weekendy, kilkanaście imprez kulturalnych i blisko 52 tyś. złotych!

Opublikowano: pt, 8 kwi 2022 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorzy podsumowali „Cykl imprez artystycznych w Sanoku POMÓŻMY UKRAINIE” zorganizowanych w dniach 25 - 27 marca i 1 - 3 kwietnia 2022 r. w naszym mieście. Działaniom przyświecała idea zbiórki funduszy na pomoc humanitarną dla objętej wojną Ukrainy.

W organizację imprez włączyły się sanockie instytucje kultury, szkoły średnie i szkoły podstawowe, parafie oraz osoby prywatne. Koordynacją działań zajęła się BWA Galeria Sanocka. Partnerem akcji był Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Wydarzenia zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sanoka oraz Starosty Powiatu Sanockiego. W ramach cyklu odbyły się imprezy kulturalne, warsztaty artystyczne, koncerty oraz spektakle teatralne. Prowadzono również sprzedaż prac plastycznych. 

Sanockie muzea zaoferowały zwiedzanie swoich ekspozycji za „symboliczną złotówkę”. Ponadto w Muzeum Historycznym w Sanoku, podczas wernisażu Leona Getza, odbyła się sprzedaż reprodukcji prac artysty. Pracownicy Muzeum Budownictwa Ludowego zorganizowali na terenie parku etnograficznego rodzinne warsztaty artystyczne i gastronomiczne oraz degustację dań regionalnych, przygotowanych przez Gospodę pod Białą Górą. W niedzielę 27 marca br. w zabytkowym kościele z Bączala Dolnego odprawiono nabożeństwo ekumeniczne. 

BWA Galeria Sanocka zaprosiła widzów na trzy spektakle teatralne. Dla dzieci „Misiowe przygody” w wykonaniu Teatru NEMNO z Rzeszowa, a dla dorosłych wieczór teatralny, podczas którego wystawiona została „Dyktatura marzeń” wg Bruno Szulca Teatru TATA z Brzozowa oraz „PTDS” wg Małgorzaty Szyszki w interpretacji sanockiego Teatru BWA. W galerii odbył się też wernisaż Daniela Cybuli pt. „Od metafory do syntezy”. Zorganizowana została sprzedaż prac plastycznych (malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii, rękodzieła) pod hasłem „Artyści dla bohaterskiej Ukrainy”, z której cały dochód trafił do puszek Caritas. 

W Strefie dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się rodzinne warsztaty artystyczne, podczas których powstawały ozdoby wielkanocne. W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” przygotował artystyczne warsztaty rodzinne w dwóch odsłonach: rękodzieło artystyczne z recyklingu i malarstwo sztalugowe w pracowni Klubu Plastyka. Osiedlowy Dom Kultury „Gagatek” zorganizował  „Piknik rodzinny dla Ukrainy”, a w nim: występy zespołów, zabawy integracyjne, sprzedaż prac plastycznych wykonanych przez podopiecznych oraz punkt gastronomiczny przygotowany przez Klub Seniora. Młodzieżowy Dom Kultury, oprócz warsztatów ruchowo-tanecznych i plastycznych, w dniach 14 marca - 4 kwietnia br. prowadził kiermasz książek i pchli targ. 

W sanockim Caritas seniorzy mieli możliwość podziwiać występy zespołów artystycznych, działających przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej, ODK Puchatek i ODK Gagatek.

W ramach cyklu imprez odbyły się dwa koncerty. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sanoku zaprosiła do wysłuchania utworów wykonywanych przez: Wernyhorę, Quintet Tango Nuevo oraz Raya Bell. W Sanockim Domu Kultury wystąpiły zespoły artystyczne działające przy instytucji.

W niedzielę 3 kwietnia br. w sanockich parafiach po mszach świętych wolontariusze ze szkół podstawowych prowadzili sprzedaż ozdób i kartek świątecznych oraz kwestowali do puszek „Caritas”. Wszystkie oferowane prace wykonane zostały przez uczniów.

Dwa weekendy wypełnione imprezami kulturalnymi dla osób w każdym wieku cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i okolic. Ogromne zaangażowanie pracowników sanockich instytucji kultury, dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół oraz artystów przekazujących swoje prace, przełożyło się na wspaniały efekt prowadzonej akcji charytatywnej. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzeń za tak hojne wsparcie zbiórki funduszy na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy