Reklama

Pomóż rocznej Weronice z Bezmiechowej zobaczyć świat!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pomóż rocznej Weronice z Bezmiechowej zobaczyć świat!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Weronika przyszła na świat w 24 tygodniu ciąży jako skrajny wcześniak, ważąc zaledwie 650 gram. Od samego początku dzielnie walczy o każdy swój dzień. U naszej córeczki zdiagnozowano retinopatię, która zabrała jej jeden z najcenniejszych zmysłów - wzrok. Weronika dodatkowo cierpi także na dziecięce porażenie mózgowe. Otrzymaliśmy poruszający list od mamy Weroniki - przeczytajcie.

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc dla mojej rocznej córeczki Weroniki, która ze względu na swoje skrajne wcześniactwo mierzy się z wieloma konsekwencjami zdrowotnymi.

Weronika urodziła się w 6 miesiącu ciąży z wagą 650 g. Po porodzie otrzymała 1 pkt w skali Apgar. W szpitalach głównie na oddziale OION, spędziła 286 dni, zanim została wypisana do domu. Dlaczego tak długo? Czy to norma? Nie, to nie jest norma! Weronika od pierwszych dni swojego życia zmagała się m.in. z sepsą, wrodzonym zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową, dysplazją oskrzelowo-płucną, nadciśnieniem płucnym, drożnym przewodem tętniczym Bottala, który zalewał jej płuca krwią, wylewami krwi do mózgu najwyższego IV stopnia, zaburzeniami czynności tarczycy, zarażeniem wirusa cytomegalii w szpitalu, neutropenią, małogłowiem i retinopatią, przez którą Weronika straciła wzrok. Nim osiągnęła 2 kg już była po 4 operacjach okulistycznych ratujących wzrok. W sumie miała ich 7 w 3 różnych szpitalach, w 3 różnych województwach. Samodzielność oddechową uzyskała w 9 miesiącu swojego życia po operacji na serce. Przez 11 miesięcy była karmiona sondą.

Weronika przyjmowała tak silne leki, że będąc 6-miesięcznym niemowlakiem miesiączkowała. Dzisiaj Weronika ma rok urodzeniowy (8 miesięcy wieku korygowanego). Jest uśmiechniętą dziewczynką o pięknej wadze ponad 8 kg. Nie potrafi się obracać, nie raczkuje, nie siedzi. Mocno nad wszystkim pracujemy. Uczęszczamy na różnego typu rehabilitacje. Weronika zdiagnozowana jest jako niewidomy niemowlak z porażeniem mózgowym i małogłowiem. Według Polskiego Związku Niewidomych (koło w Lesku) jest jedynym niewidomym niemowlakiem w całych Bieszczadach!!! Niedawno pojawił się cień szansy na to, aby Weronika widziała. Możliwość innowacyjnej terapii – biofeedback okulistyczny.

Po konsultacji i przeprowadzonych badaniach wiemy, że Weronika ma poczucie światła, a jej mózg podczas odbierania bodźców świetlnych oczami jest aktywny. To dla niej wielka szansa, aby móc trenować właściwe obszary kory mózgowej. Dlaczego rehabilitacja wzroku jest tak ważna? Uzupełnia oddziaływania medyczne przynosząc korzyści w postaci lepszego funkcjonowania nawet wtedy, gdy z medycznego punktu widzenia nic już nie da się zrobić. 

Prosimy zatem o wsparcie dla malutkiej Weroniki za naszym pośrednictwem:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy