Reklama

Pomocna skarbówka

Opublikowano:
Autor:

Pomocna skarbówka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 maja minął termin rozliczania się z fiskusem. Urzędy skarbowe na Podkarpaciu udzielały wsparcia podatnikom, którzy zwrócili się do urzędników o pomoc.

W związku z trwającym okresem rozliczeniowym, w sobotę, 22 kwietnia w wielu urzędach skarbowych, m.in. w Brzozowie, Krośnie, Lesku czy Sanoku zorganizowano "dzień otwarty".

W tych dniach podatnicy mogli uzyskać informacje dotyczące m.in. ulg i odliczeń, z których można korzystać przy rozliczeniu zeznania za 2016 r., zasad rozliczania się wspólnie z małżonkiem, jak i rozliczeń dochodów zagranicznych. Podatnicy korzystali ze specjalnie przygotowanych w urzędach skarbowych stanowisk komputerowych i z pomocą pracowników wysyłali zeznania roczne przez internet.

W tym celu urzędy skarbowe odwiedziło ponad 1600 podatników, a złożonych zostało prawie 1200 zeznań PIT.
- Dni otwarte to wspaniały pomysł, bo wiele osób nie potrafi prawidłowo wypełnić dokumentów - twierdzi Anna, mieszkanka Sanoka. - Myślę, że niejeden podatnik jest zadowolony z takich inicjatyw.

Kolejnym udogodnieniem dla podatników rozliczających PIT-y za 2016 r. były zaplanowane na 27 i 28 kwietnia wydłużone godziny pracy we wszystkich urzędach skarbowych do godziny 18:00.

- Z dnia otwartego w Urzędzie Skarbowym w Lesku skorzystało 8 podatników, zaś Urząd Skarbowy w Sanoku odwiedziły w tym dniu 63 osoby - mówi Edyta Furman, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. - Najwięcej wątpliwości związanych z wypełnianiem zeznań podatkowych za 2016 r. dotyczyło rozliczenia dochodów zagranicznych oraz opodatkowania dochodów z odpłatnego zbycia nieruchomości - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE