Reklama

Pomoc przy pierwszym JPK_VAT

Opublikowano:
Autor:

Pomoc przy pierwszym JPK_VAT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedsiębiorcy, którzy do 26 lutego składają pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT za styczeń br., mogą skorzystać z pomocy przygotowanej przez Krajową Administrację Skarbową. JPK_VAT składają wszyscy podatnicy VAT, np. taksówkarze i rolnicy.

Mikroprzedsiębiorcy do 26 lutego muszą złożyć pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT), czyli elektroniczną ewidencję zakupów i sprzedaży VAT za styczeń 2018 r.

Od 14 do 23 lutego w urzędach skarbowych województwa podkarpackiego wyznaczeni pracownicy wyjaśniają, jak tworzyć i przesyłać JPK_VAT i korzystać z aplikacji e-mikrofirma. 

Podpowiadają również, jak założyć Profil Zaufany (eGO), czyli bezpieczne i bezpłatne narzędzie, które umożliwia elektroniczny kontakt z administracją publiczną i  załatwienie wielu spraw on-line, w tym autoryzację plików JPK_VAT.

Eksperci dodatkowo dyżurować będą w sobotę 24 lutego w godz. 9-13.

W tych godzinach będzie też czynna Infolinia Krajowej Informacji Skarbowej dla drobnych przedsiębiorców. Konsultanci KIS również udzielają wsparcia w zakresie JPK_VAT.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE