Reklama

Pomnik na placu

Opublikowano:
Autor:

Pomnik na placu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sanoku pojawi się nowy pomnik. Tym razem będzie to monument św. Michała Archanioła, jednego z patronów miasta. Kiedy to nastąpi, zależy od pozyskanych pieniędzy, których Komitetowi Budowy nadal brakuje.

Ten pomysł pojawił się kilka lat temu. Radni miasta w 2012 roku podjęli uchwałę, która dała zielone światło na postawienie pomnika. Wiadomo już, gdzie zostanie on zlokalizowany i jak będzie wyglądał. Pomnik za 150 tys. zł o wysokości 3,5 m stanie na Placu św. Michała. Jego autorką jest Agnieszka Świerzowiec-Maślaniec. Niebawem komitet uzyska pozwolenie na budowę. Trudno powiedzieć, czy pomnik pojawi się jeszcze w 2017 roku, tak jak planowano na święto archaniołów Michała, Gabriela i Rafała czy może dopiero w 2018 roku. Wszystko zależy od ofiarności mieszkańców Sanoka i nie tylko.

O wsparcie inicjatywy prosi Komitet Budowy Pomnika. Jak zaznacza Wojciech Pruchnicki, przewodniczący komitetu, nadal sporo pieniędzy brakuje. Środki zbierane są za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego: PBS w Sanoku 25 8642 1184 2018 0008 3973 0003.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE