Reklama

POMAGAMY: Czepek chłodzący szansą na zachowanie włosów podczas chemioterapii

Opublikowano:
Autor:

POMAGAMY: Czepek chłodzący szansą na zachowanie włosów podczas chemioterapii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedną z metod leczenia chorób nowotworowych jest chemioterapia. Spośród skutków ubocznych podawania chemioterapii najbardziej widocznym jest utrata włosów. Niejednokrotnie stanowi to duży problem szczególnie u kobiet. Ich brak często oznacza rezygnację z pracy zawodowej czy kontaktów towarzyskich. Wykluczenie spowodowane chorobą w dłuższym okresie czasu prowadzi do pogorszenia nastroju, a w tej chorobie pozytywne myślenie jest zasadniczym elementem w akceptacji stosowanej terapii i właściwych jej efektów.

Czepek chłodzący, daje możliwość mniej stresującego przebiegu choroby, w dużym stopniu zapobiega wypadaniu włosów podczas chemioterapii i pozwala w wiekszości przypadków uniknąc noszenia peruki. Zachowanie włosów może mieć pozytywny wpływ na psychikę i zmobilizować siły do walki z chorobą nowotworową, a tym samym na efekty leczenia.  Chcemy  przy pomocy tego czepka wykonać kolejny krok w niesieniu pomocy i dbaniu o komfort pacjenta.  Chcemy także, by był znaczącą częścią składową  terapii i pomagał przetrwać trudny okres choroby.

Jak powszechnie wiadomo szpitale borykają się z problemami finansowymi, szpital w Brzozowie również. By móc zrealizować zakup czepka zwracamy się do Państwa  (Ludzi  dobrej woli i dużego serca, Firm, Instytucji) z prośbą o wsparcie finansowe. Koszt  czepka  wraz z wyposażeniem kształtuje się w granicach 150 tyś zł.
Każda przekazana złotówka przybliży placówkę do zakupu czepków chłodzących, niwelujących uboczne działanie chemioterapii. Udzielając wsparcia finansowego, udzielacie Państwo wsparcia osobom - głównie kobietom - chorym na nowotwory złośliwe. Czasem może być to ktoś bliski, znajomy lub ktoś, kto mieszka tuż obok.

Liczymy na Państwa zrozumienie i wspaniałomyślność.
     
Darowizny na powyższy cel można  wpłacać na konto: Podkarpacki Bank Spółdzielczy: 80 8642 1184 2018 0027 0836 0002 
Stowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „SANITAS” 38-500 Sanok, ul. Jana Pawła II 59 z dopiskiem  „czepek onkologiczny”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE