Reklama

Pomagać się opłaca

Opublikowano:
Autor:

Pomagać się opłaca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bieszczadzkie Forum Europejskie, które wspiera lokalnych przedsiębiorców, zostało docenione przez marszałka województwa podkarpackiego.

Już po raz czwarty podkarpackie organizacje trzeciego sektora (non-profit i wszelkie pozarządowe) otrzymały nagrodę marszałka województwa podkarpackiego pod nazwą "NGO Wysokich Lotów". Pierwszego września miała miejsce gala wręczenia wyróżnień, której towarzyszył gość honorowy prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Minister i marszałek Władysław Ortyl uhonorowali najlepsze organizacje. Wśród nagrodzonych znalazł się Adam Basak, prezes Bieszczadzkiego Forum Europejskiego, w kategorii gospodarka, rynek pracy.

- Byłem mile zaskoczony, że nasza organizacja została dostrzeżona na tak szerokim forum - mówi Adam Basak. - Koncentrujemy się na wsparciu rodzimych przedsiębiorców, wspieramy także sektor turystyczny Bieszczadów od prawie dwudziestu lat.

Do konkursu BFE zgłosiło dwa projekty, które były realizowane w latach 2016-2017. Oba  finansował Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego. W ramach projektów uczestnicy otrzymali ponad 140 dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej jak również wsparcie pomostowe (środki na bieżącą działalność), wsparcie doradcze przed i po założeniu działalności oraz wsparcie szkoleniowe.

- Obecnie przygotowujemy wdrożenie projektów do osób wykluczonych społecznie - zdradza prezes Basak. - Nadal realizujemy projekty finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. W ramach projektu uczestnicy otrzymują wsparcie doradcze udzielane przez doradców zawodowych, psychologów, terapeutów i coachów. Mają oni możliwość wzięcia udziału w warsztatach treningu kompetencji i pracy. Ważnym elementem projektu jest umożliwienie jego uczestnikom nabycia kompetencji zawodowych poprzez udział w szkoleniach zawodowych i stażach. Wszystkie formy wsparcia w projekcie są bezpłatne. Nadal prowadzimy rekrutację ukierunkowaną na osoby niepełnosprawne, które chcą podjąć zatrudnienie.

W tym roku do konkursu dla najlepszych inicjatyw pozarządowych stanęły 23 stowarzyszenia z całego Podkarpacia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE