Reklama

Policyjny śmigłowiec nad Soliną. Co tam się działo? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mając na względzie bezpieczeństwo wypoczywających, wczoraj w Polańczyku odbyła się inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie a Bieszczadzkim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Wakacje, to czas wyczekiwany nie tylko przez dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, którzy w te dwa letnie miesiące planują urlopy. Każdego dnia, podkarpaccy policjanci starają się zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego województwa, ale też turystom odwiedzającym nasz region. W tym celu współpracują z innymi służbami, dla których niesienie pomocy jest tak samo ważne.

 

W czwartek (24 czerwca), w Polańczyku odbyła się inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jej celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w konsekwencji ma wpłynąć na ograniczenie liczby utonięć.

W trakcie pikniku policjanci i przedstawiciele innych służb przybliżali najmłodszym kwestie bezpieczeństwa na wodzie i terenach przywodnych, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentowali wyposażenie i pojazdy służbowe oraz przekazywali materiały profilaktyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyli się funkcjonariusze na policyjnych wierzchowcach. Dla uczestników został zorganizowany pokaz udzielania pierwszej pomocy na wodzie z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca.


Wzmocnieniem współpracy międzyinstytucjonalnej było podpisanie porozumienia pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie a Bieszczadzkim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Podpisy na dokumencie złożyli insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie oraz Artur Szymański prezes Zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Porozumienie uwzględnia dotychczasowe wieloletnie doświadczenia oraz precyzuje zasady współpracy Policji i Bieszczadzkiego WOPR podczas prowadzonych akcji, wspólnych szkoleń i ćwiczeń. Oprócz policjantów i ratowników wodnych, na spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich służb ratunkowych działających na terenie województwa podkarpackiego.

 

W trakcie spotkania Agata Wróblewska Dyrektor Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przekazała na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie cztery torby ratownicze typu R0. Dwie z nich trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Lesku, jedna do komendy miejskiej w Tarnobrzegu, będą one wykorzystywane przez patrole wodne. Czwarta trafiła do funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie.

 

Ze względu na epidemię i wciąż obowiązujące ograniczenia, wiele osób zdecyduje się na wypoczynek w kraju, także w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Spodziewając się wielu przyjezdnych, Policja w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia uruchamia dwa sezonowe posterunki w Polańczyku i nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie będą wspierać także komendy w Stalowej Woli, Sanoku, Ustrzykach Dolnych i Ropczycach. Do służby kierowane będą także patrole konne i policjanci na  quadach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy