Reklama

Policyjna Akcja Znicz 2019

Opublikowano:
Autor:

Policyjna Akcja Znicz 2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policyjna akcja "Znicz 2019" rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli, 3 listopada. Jak co roku, w tym czasie podstawowym zadaniem policjantów będzie przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Policja apeluje do kierowców o cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

W czwartek, 31 października rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2019" i potrwa do niedzieli 3 listopada. W tych dniach funkcjonariusze zadbają przede wszystkim o to, byśmy bezpiecznie dotarli w rejony cmentarzy i wrócili do swoich domów.

W związku ze wzmożonym ruchem na drogach w tych dniach informujemy, że na terenie powiatu brzozowskiego są przewidywane utrudnienia w ruchu drogowym. Wystąpią one głównie w pobliżu cmentarzy i kościołów, największych utrudnień możemy się spodziewać na krajowej 19 w Domaradzu, na drodze wojewódzkiej nr 886 w miejscowościach: Blizne, Stara Wieś, Brzozów, Humniska oraz na drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Przysietnicy.

Na terenie powiatu brzozowskiego nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Podczas działań funkcjonariusze będą kontrolować m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszają się po drogach.

Apelujemy do kierowców o to, aby zwracali uwagę na oznakowanie i polecenia wydawane przez policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Pamiętajmy, że zgodnie z hierarchią ważności znaków to policjant jest najważniejszą osobą na skrzyżowaniu i wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania jego poleceń i sygnałów.

Aby ten czas upłyną bezpiecznie, apelujemy do kierowców o rozsądną i bezpieczną jazdę, a pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Osoby mieszkające w pobliżu cmentarzy proszone są o  pozostawienie samochodów w domach, aby w ten sposób umożliwić osobom przyjezdnym skorzystanie z parkingów przy cmentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE